14.05.2021

Lepatriinud tähistasid kiusamisvastast päeva

4. mail tähistati rahvusvahelist kiusamisvastast päeva. Lepatriinudel jagus selle tähtsa teemaga seotud tegevusi lausa terveks nädalaks.

Nädal algas arutlusega teemadel "Mängime koos" ja "Ai, sa hammustad!", mille käigus said lapsed mõelda kaasa, kes on pildil rõõmus, kes kurb ja miks. Samuti arutleti,  milline on hea kaaslane ja  mida teha selleks, et kõigil oleks hea mängida. 

Lapsed õppisid, kuidas lohutada haigetsaanud last - teeme pai! Lapsed said teada, et hammustada ei tohi, see teeb haiget. Lapsed tegid oma karu seljale pai ja joonistasid ringe. Seejärel tegi laps oma naabri seljale ringe ja pai. Lastele see tegevus väga meeldis, kõik olid väga rahulikud.

Lavastusmängus "Vahvate karude lasteaed" said lapsed teada, mida teha, kui keegi tuleb kiusama. Siis tuleb öelda "Stop, palun ära tee nii".

Veel tutvusid lapsed  joonejärgimisrobotiga Ozobot. Magnus joonistas rohelise joone ja pani roboti liikuma. Mööda rohelist joont jõudis Ozobot rohelise karu juurde külla. Nii korrati mängu ka sinise ja punase joonega. Lapsed õppisid liikuma meeskonnas, mis oli päris vaevanõudev, sest tuli liikuda mööda piiratud ala - 2 last + õpetaja suure karuga üksteisega kätest kinni. Lapsed õppisid üksteisega arvestama kõndimisel. Nädal lõppes Sõber Karu värvimisega.

  

Lepatriinude õpetajad