30.09.2020

Lepatriinude spordinädal

Lepatriinu Lasteaia lapsed ja personal osales 2020a aasta spordinädalal. Spordinädala moto „Liikudes võidad alati“ sai kuhjaga täidetud 21.09-25.09.

Igal hommikul kogunesid rühmad kokkulepitud kellaajal lasteaia parklasse, kus üheskoos võimeldes äratati üles keha ja virgutati meeled.

Esmaspäev oli Viievõistluse päev. Lapsed said tegutseda viies erinevas kohas: kitsekese slaalomjooksus, jänku hüppeplatsil, karu topispalli viskes, konna soo ületamises ja kopra ehitusplatsil. Viievõistluse võitjad selgusid viie ala parimatest.

Teisipäevase Jooksupäeva „ Ringid loevad“  pühendasime autovabale päevale. Ringe võis läbida nii joostes kui ka kõndides, nii üksi kui sõbraga. Kui laps vajas puhkust või soovis vahepeal mängida, võis ta seda teha ja tulla uuesti ringe läbima siis, kui soovis.

Meie lasteaia laste super tulemused rahvusvahelisel autovabal päeval, 22.septembril:

  • kaks 6-7a. last läbisid 49 ringi ehk 9,8 km
  • kaksteist 6-7a last läbisid 30-40 ringi ehk 6-8km
  • neliteist 6-7a, üksteist 5-6a. ja kaks 4-5a. last läbisid 20-30 ringi ehk 4-6km
  • üksteist 6-7a. , 15 5-6a. , kakskümmend kuus 4-5a., viis 3-4a. last läbisid 10-19 ringi ehk 2-3,8km
  • kolm 2-3a last läbisid 5 ringi ehk 1 km

Kolmapäev oli Liikumismängude päev, kus lapsed said kolmes erinevas kohas vahvaid liikumismänge mängida.

Neljapäeval toimus Orienteerumise päev, kus lapsed otsisid puude külge peidetud aedvilju ja  numbreid. Kaardid võimaldasid välja selgitada parimad orienteerujad.

Reedesel Õuetantsul tantsiti üheskoos lihtsaid tantsukesi liikumisõpetaja juhendamisel. Tantsukeste vahepausidel tunnustati kõiki rühmi diplomi ja auhindadega.

Seljakotid Spordinädala logoga igale kooliminevale lapsele ja osalevale rühmale olid välja pannud Eesti Olümpiakomitee ja Ühendus Sport Kõigile. Kristiine LOV toetas meie spordinädalat omalt poolt šokolaadi medalite ja kõrrejookidega. Kotikestes olid  ka Spordinädala kleepsumedalid ja lauamäng lasteaia poolt.

Aitäh abilistele muusikaõpetajad Liia ja Maarja, logopeed Aire, eripedagoog Diana ja direktori asetäitja Kaidi.

Päikesepaisteline spordinädal pakkus meile kõigile liikumisrõõmu igasse päeva!

Vaata pilte

Liikumisõpetaja Urve Kukk