19.11.2021

Liigume kõik koos Pirital

Pirita lasteaiad – Padriku lasteaed, Pirita lasteaed, Pirita Kose lasteaed, Merivälja lasteaed ja Naba lasteaed – kutsuvad oma rühmasid ja peresid Pirita loodusesse liikuma!

Pirita lasteaedade õppejuhid kogunesid septembris ning tõdesid, et koostöö üritused on vahvad ning liidavad kogukonda. Seega lepiti kokku, et liikumisaasta puhul, teeme midagi seoses liikumise ja loodusega. Nii mõeldigi välja mõnus koostööprojekt, et iga lasteaed valib ühe koha Pirital ja paneb sinna püsti punkti vahva tegevusega!

Pirita lasteaed valis välja oma lemmiku Päkapiku puu, mida nende rühmad tihti külastavad ja ikka päkapikke loodavad kohata. Puu juures on silt, mis palub teha looduslikest materjalidest pildi, teha foto ning laadida see Padlet keskkonda. Veel on puu küljes QR-koodide alla peidetud video Pirita lasteaiast, nende metsategevustest ning tore jutt Päkapiku puust. Ja kui hästi vaikselt seal toimetada, siis võib tõesti päkapikke kohata.

Pirita Kose lasteaia punkt asub keset Pirita Terviserada ning seega väga sportlik. Rühmade jaoks õpetus liikumismänguks „Võlurid“ ja peredele palve võimlemisharjutusi välja mõelda. Nendest tegevustest tuleb siis jälle foto teha ja Padlet keskkonda laadida. Punktis ka QR-koodi all peidus Pirita Kose lasteaeda tutvustav video.

Eralasteaed Naba osaleb pop up punktiga, mis avatud kahel nädalavahetusel (13-14.11.2021 ja 20-21.11.2021). Selleks on madalseiklusrada, mis asub nende lasteaia hoovis. Peredele on värav avatud kell 10-17.00 ning saavad ronida, sellest foto teha ja Padelti keskkonda laadida. Ronimine rajal nõuab osavust ning natuke julgust ja jõudu ka!

Padriku lasteaed avas oma maja lähedal 5. punktilise orinteerumisraja. Saab ennast proovile panna nii mõistatuste lahendamises kui ka aktiivses liikumises. Lõpus on pink, kus saab puhata ja foto teha ning Padleti keskkonda laadida.

Merivälja lasteaia meeltega seotud punkt asub Lükati jalakäijate silla juures. Seal tuleb avada oma 5 meelt ning lahendada nendega seotud ülesnanded. Vahvast tegevusest teha üks foto ning laadida Padlet keskkonda. Tasuks on meeli avardav kogemus.

Pirita lasteaedade punktid (v.a. Naba lasteaed) on avatud kõigile soovijatele 10.11-10.12.2021! Seega on veel aega küll, et rühmaga või perega uudistama tulla! Võtta kindlasti kaasa nutitelefon, millega saab QR-koode lugeda ja on interneti ühendus, et videoid vaadata ning fotosid Padlet keskkonda laadida.

Läbi Padleti keskkonna saame näha vahvaid pilte harjutustest, kunstitöid, ronimist ja muud põnevat. Samas saame läbi selle infot, et palju punkte külastati ning aktiivsematele rühmadele väikesed meened kinkida!

Liigume koos Pirital!

Plakat, kus olemas lingid punktide asukohta SIIN!

Uudise rubriigid: