16.05.2019

Liiklusnädal Naerulindude rühmas

Kolmapäeval, 15.05.2019 käisid Naerulindude lapsed seoses liiklusnädalaga nende esimesel kevadisel jalgratta-ja tõukerattapäeval Haabersti liikluslinnakus.

Õppekäigu eesmärk oli õpetada lastele ohutut liiklemist ja suunata lapsi märkama ning teadvustama liikluses toimuvat (liiklusmärgid; kaasliiklejad; liikluseeskirjad; turva/ohutusnõuded).

Nädal sai alguse erinevate liiklusmärkide kordamisega. Vaadati üle ülekäiguraja, õueala, keelumärgi, anna teed, jalgratta ja kõnnitee, stop, kohustusliku sõidusuuna, ringtee ja umbtee märgid. Antud märgid said valitud Haabersti liikluslinnakus olevate märkide ning teel lasteaiast sihtkohta, olevate märkide tõttu.  Rühma põrandale pandi  maha nooltega märgistatud teed ja sõidusuunad. Alguses olid natukene harjumatu ja raske aru saada liikluskorraldusest ent peale pikemat praktiseerimist saadi asjad käppa.

Teisipäeval rääkisid lapsed helkuritest ja helkurvestide vajalikkusest. Lapsed said tead, miks peab liikleja (jalakäija, jalgrattur) kandma helkurvesti.

Kolmapäeval, enne õppekäiku, räägiti lastega põhjalikult kiivrist ja jalgratta lisavarustusest (rattahelkurid, esi ja tagatuli, esi ja taga helkur,  kell). Lastega tehti ka katse kahe munaga, kellest üks etendas tegelast Peeter ning teine tema sõpra Mikku. Peeter oli tubli ja hoolas ning kandis jalgrattaga sõites kiivrit, Mikk aga seevastu hindas enda võimeid üle ning leidis, et kiiver ei ole vajalik element tema rattavarustusest. Naljatledes ja hoolimatult rattaga sõites ei lasknud ka õnnetus end kaua oodata ning poisid põrkasid kokku. Õnnetuses kukkunud Peeter ei saanud oma peale haiget, sest kandis kiivrit ent Miku pea oli katki. Lapsed leidsid, et Mikk oleks ka pidanud siiski kiivrit kandma ning olema olnud hoolas, siis poleks õnnetust juhtunud. Kunsti tegevuses said lapsed paberil disainida kiivrit.

Enne liikluslinnakusse teele asumist tegid Naerulinnud ning liikumisõpetaja Anneliga ühiselt koos turvavarustuse kontrolli. Saadi teada, et kõikidel lastel on peas õigesti kinnitatud kiiver ja seljas helkurvest, seega luba liiklusvahendiga sõitmiseks oli antud! Teel sihtkohta, lükkasid lapsed oma liiklusvahendeid käekõrval. Liiklusväljakul korrati  juba toas läbi räägitud kokkulepped ja liiklusmärgid üle. Lapsed jaotati kahte ritta- ühed ühte sõidusuunda ja teised teise. Tegevuse ajal sõitsid lapsed sõiduteedel ja rühmaõpetajad kõndisid kõnniteel. Liikumisõpetaja Anneli korraldas liiklust erinevatel ristmikel (näidates valgusfooril rohelist ja punast tuld).

 Lapsed olid kaasliiklejate suhtes lugupidavad ning arvestavad. Liiklusõnnetusi ning kokkupõrkeid meil ei toimunud. Lapsed pidasid kinni piirkiirusest ning kiirusületamisi me ka ei trahvinudJLastele meeldis meie ühine tunnike liikluslinnakus ja otsustasime, et korraldame selliseid vahvaid ja õpetlikke päevi veelgi.

Turvalise liiklemiseni! 

 

 

 

Uudise rubriigid: