29.09.2016

Liikumishuvilised lähevad hilisõhtul vanalinna ja Kalamaja salapära avastama

MTÜ Elamusretked korraldab neljapäeva, 6. oktoobri hilisõhtul liikumishuvilistele Tallinna elamusretke, mis kulgeb läbi vanalinna ja Kalamaja võluvate, salapäraste ja vähetuntud paikade.

Retk algab Vabaduse väljakult, esimene pealampidega varustatud grupp stardib helkurvestides grupijuhtide saatel 10-kilomeetrisele retkele kell 19 ja teine kell 22. Elamusretk viib liikumishuvilised umbes kaheks tunniks pisut alla 10 km pikkusele rajale avastama tuledesäras Tallinna – vanalinna, vaateid linnale Toompealt, uudistama Linnahalli, Patarei vanglat ja Lennusadamat.

Just õhtusel ajal annavad need kohad retkele erilise hõngu, mida tavalisel päeval paljud ise kogeda ei oska. Gruppe saatvad helkurvestide ja pealampidega varustatud grupijuhid nii grupi ees kui taga tagavad grupi õigel rajal püsimise ning osalejate ohutuse teede ületamisel. Üritus algab ja lõppeb Vabaduse väljakul.

Tallinna elamusretk on kõigile osalejatele tasuta. Retke eesmärgiks on ärgitada pealinlasi rohkem aktiivselt liikuma, isegi kui loodusradu lähedal pole, sest ka linnaruumis on jalgsi liikumiseks väga palju võimalusi.

MTÜ Elamusretkedon juba kaheksa aastat üle kogu Eesti elamusretki korraldanud, seekordne on juba 100. ja seega juubeliüritus. Tavapäraselt käiakse elamusretkedel looduses, kuid seekord tuuakse juubeliüritus Tallinna huvilistele koju kätte.

Lisainfo:
http://www.elamusretked.ee/elamusretked-2016/tallinna-elamusretk-100-juubeliretk