04.05.2015

Liikuri lasteaed oli esindatud eTwinningu rahvusvahelisel seminaril

23.-26. aprillil 2015 toimus Siguldas (Läti) rahvusvaheline eTwinningu seminar, kus üheksa Euroopa riigi seas osales ka Eesti lasteaedade esindus. Pealinnast kuulus delegatsiooni Tallinna Liikuri Lasteaia õppealajuhataja Jelena Lofitskaja.

Jelena Lofitskaja sõnul pakub eTwinning õpetajale võimalusi rikastada õppeprotsessi ning muuta seda lastele üllatusrohkeks ja positiivseks. „Koosõppimisel ja -avastamisel on palju võlusid, mida rohkem projektis „koos“ on, seda kvaliteetsem see on, seda rohkem kasu on projektist lastele, õpetajatele, lasteaiale, kogukonnale,“ rääkis Lofitskaja.

Seminari kavas olid loengud (seletati, mis on hea veebipõhine projekt ning kuidas tõhustada koostööd IKT tööriistade abil), töötoad (mille tulemusena osalejad leidsid endale partnerid ja kavandasid uusi projekte) ning õppevisiit õuesõpet ja rahvusvahelist koostööd edendavasse lasteaeda „Mežmaliņā” (Priekuļi).

Lasteaed „Mežmaliņā” on eTwinningu riikliku ja Euroopa kvaliteedimärgi mitmekordne pälvija. Lasteaia direktor ja eTwinningu suursaadik Kristīna Bernāne jagas külalistega oma projektikogemusi ning korraldas lasteaias ekskursiooni, mille käigus said kõik nautida maja sooja õhkkonda ja imetleda õue ehitatud seiklusparki.

„Olen seminaril osalemisest vaimustuses, sain sealt häid nõuandeid ja nippe projektide kavandamiseks, leidsin toredaid kaasmõtlejaid Tšehhist ja Küproselt, kellega on plaanis ellu viia uus projekt „People around games before and nowadays““, sõnas Lofitskaja kokkuvõtteks. „Soovitan kõigile osaleda eTwinningu üritustes, see annab inspiratsiooni ja palju ideid!“

Eestit esindasid peale Liikuri lasteaia ka Peetri Lasteaed-Põhikool, Elva Lasteaed Murumuna, Paldiski Lasteaed Sipsik, Noarootsi Kool, Pärnu Lasteaed Kelluke, kokku kuus inimest.

 Liikuri lasteaed eTwinningu seminaril 2015.JPG

Fotol (vasakult): Larissa Kissil (Paldiski Lasteaed Sipsik), Jelena Lofitskaja (Tallinna Liikuri Lasteaed), koostööpartnerid Küproselt ja Tšehhist.

 

Tatjana Waldek, Tallinna Liikuri Lasteaia direktor
Tel. 6352467, direktor@liikuri.ee

 

 

Uudise rubriigid: