15.01.2018

Liikuri lasteaia talvenädala krooniks oli õpetajate mängitud etendus

Tallinna Liikuri Lasteaial on juba 24 aastat olnud kombeks sisustada talvine koolivaheaeg mitmekülgse programmiga, millele krooniks on teatripäev. 10. jaanuaril 2018 etendati näidendit „Karlsson katuselt“.

Talvise vaheaja nädal on lasteaias alati täis huvitavaid tegevusi, üritusi, kohtumisi ja avastusi: külaliste päev, legopäev, uute mängude ja mänguasjade päev ning targa vidina päev. Oodatuim neist on aga teatripäev nädala lõpus, mil õpetajad mängivad lastele teatrietendust.  

Koos lasteaiaperega vaatasid etendust „Karlsson katuselt“ külalised Lindakivi ja Kadrioru lasteaedadest ning Tallinna Haridusametist. 

Külalisi võtsid vastu kaunilt kujundatud saal ning maiustustega ehitud imeilus kuusk. Suurepäraste kostüümide ja grimmi alla peidetud näitlejate äratundmine on omaette põnev osa. Siit-sealt hakkas kostma: „Vaata – see on minu õpetaja!“, „Aga see on minu venna õpetaja!“.

Ja õpetajad ei vedanud alt. Tore ja lõbus lugu väiksest poisist ja tema sõbrast on hästi tuttav kõigile. Kuid iga kord leiab sealt midagi uut ja tähtsat.

„Kahju, et täiskasvanud inimesed tihti unustavad, et ka nemad olid kunagi lapsed,“ ütles tegelane kurvalt. Seekord oli kõik vastupidi. Lasteaiatöötajad ja mõned lapsevanemadki unustasid sootuks, et nad on täiskasvanud. Nad naersid koos lastega, hõiskasid rõõmsalt, elasid kaasa ja plaksutasid pikalt. Aitäh kõigile esinejatele, osavõtjatele, pealtvaatajatele!

 

Jelena Lofitskaja, Tallinna Liikuri Lasteaia õppealajuhataja

Uudise rubriigid: