08.01.2018

Liikuri lasteaias avas uksed #EduInnoLab Roboaed

2018. aasta algas Tallinna Liikuri Lasteaias suure sündmusega - lasteaia baasil sai avatud innovatsioonikeskus #EduInnoLab Roboaed. Ning juba 4. jaanuaril toimus lasteaias selle keskuse esimene üritus, koolituspäev „Lego harivad klotsid ja targad vidinad lasteaias ja algkoolis".

Tosin lasteaia õpetajatest koolitajat ja 24 koolituse läbijat Lasnamäe Gümnaasiumist ja Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasiumist ning Kadrioru Lasteaiast „mängisid“ kolm tundi nutiseadmetega ehk proovisid neid kasutada õppetöö rikastamiseks ja huvitavamaks muutmiseks.

Kuues õpitöötoas osalejad õppisid koostama ja programmeerima roboti teekonda, lahendasid ristsõnu ja matemaatilisi ülesandeid, otsisid vastandsõnu eesti keeles, osalesid teatrimängus, võistlustes, mängisid poemängu ja veel palju muud. Tööpartneriteks olid lasteaias „elavad“ vidinad Bee-Bot ja Ozobot, Blue-Bot, Pro-Bot ja meie teised targad sõbrad.

Mängides kuulsid koolitajad palju meeldivat: „See on väga hea idee!”, „Nii tore mäng!”, „Seda ma kindlasti proovin teha!”.

Hea oli saada ka palju positiivset tagasisidet ja tänusõnu! Kõik osalejad pidasid selliste õppepäevade korraldamise vajalikkust ning olulisust.

Larissa Zaytseva, Tallinna Liikuri Lasteaia direktori kt

 

#EduInnoLab on Tallinna Haridusameti innovatsiooniprojekt, mille eesmärgiks on toetada ja ergutada digi-innovatsiooni haridusasutustes ning tutvustada Eesti digiõppe võimalusi ka mujal maailmas. 2017. aastal alustasid innovatsioonilaborite loomisega pilootasutused, sh Tallinna Liikuri Lasteaed on üks asutustest. Projekti raames on plaanis avada ka teisi #EduInnoLab innovatsioonikeskusi.   

 

Uudise rubriigid: