08.01.2018

Liitu projektiga „100 rahvamängu Eesti lastele“!

Pirita Kose lasteaia lapsed osalevad projektis „100 rahvamängu Eesti lastele“!

Meie riik, Eesti, saab 100 aastaseks veebruaris 2018 ja pealinna, Tallinn, vanim lasteaed saab 100 aastaseks oktoobris 2018. Projekt ja mängud on kingitus Eesti riigile 100. sünnipäevaks ja kingituseks Eesti lasteaedadele ja lastele. Kingitus on postitatud sada aastat Eesti Vabariiki kingituste lehele https://www.ev100.ee/et/kingitused

Pirita Kose lasteaia õppealajuhataja Eve Saare algatas projekti rahvusvahelisena Euroopa õpetajate projektikeskkonnas eTwinning, kuid projektis on võimalik osaleda ka EV 100 raames kingitust tehes. 

Selles projektis jäädvustatakse digitaalselt paljud Eesti rahvamängud, erinevate Euroopa riikide rahvamängud ja õpetajate endi loodud mängud lastele. Mängudest saab kokku veebipõhine videokogumik. Projektis osalevad välispartnerid Euroopa erinevatest lasteaedadest ja nad kingivad oma maa mängu meie lastele. Projektis osalevad paljude lasteaedade ja algklasside õpetajad üle Eesti koos lastega.

Rohkem infot projekti kohta ja üleskutset tulla projektiga liituma lugege Koolielu artiklist "Liitu projektiga „100 rahvamängu Eesti lastele“!

Kuigi projekti nimi ütleb, et 100 mängu Eesti lastele, siis mängude kogumine ei lõppe 100 - nda mänguvideoga. Mänge õpetajate poolt on juba valitud üle 100 ja neid võiks veelgi rohkem valitud olla. Erinevaid mänge on veel väga palju. Google ühisdokumendis "Mängude list" leidub mänge koos kirjeldusega veel üle 50-ne, mida keegi pole valinud. Küllap lisandub sinna mänge veelgi.

Kui tekkis huvi ja on soovi ka enda panus kogumikku anda siis on õige aeg projektiga liituda. Selleks kirjutage projekti algatajale, Pirita Kose lasteaia õppealajuhatajale Eve Saarele. E-Posti evesaare@gmail.com