30.05.2019

Liivamäe lasteaia lapsed käisid ajateenijatega metsas rännakul

22. mail 2019 ootas Tallinna Liivamäe Lasteaia ees staabi- ja sidepataljoni auto ning buss, mis viisid lapsed koos ajateenijatega metsa rännakule.

Bussist väljudes seletas vastutav ajateenija lastele, mida täna tegema hakatakse ja et ka sõdurid käivad rännakutel, kus kontrollitakse nende oskusi, ning nüüd vaatavad ajateenijad seda, mida lapsed lasteaias õppinud on.

Metsa  jõudes alustati hommikvõimlemisega, sest lihased tuli enne rännakut korralikult soojaks saada. Metsa suunduti gruppides, mille pealikeks olid ajateenijad. 

Eelmisel õhtul olid pataljoni ajateenijad teinud valmis raja ning paigutanud vahendid erinevatele tegevuskeskustele: pugemisrada, kaevikus roomamine, käbide aja peale korjamine, mõistatuste lahendamine, prügi märkamine metsas, teatejooks, kinnisilmi orienteerumine kaaslase juhendamisel, strateegiamäng soo ületamine. Raja pikkus oli umbes kaks kilomeetrit.

Finišisse jõudes olid lapsed väsinud, aga õnnelikud. Kõik said preemiaks helkuri ja õhupalli. Lõpuks jäeti hüvasti ning leiti, et rännakust saab järjekordne lasteaia ning staabi- ja sidepataljoni ühine traditsioon. 

Imbi Pajula, Tallinna Liivamäe Lasteaia direktor

Uudise rubriigid: