18.12.2018

Liivamäe lasteaia lapsed pakkusid jõulurõõmu erilistele lastele

Tallinna Liivamäe Lasteaias on tänavu fookuses hoolimine. Sellega on olnud seotud palju tegevusi. Viimati käidi külas Salu Koolis ja Harakakodus.

Mõmmi rühma lapsed etendasid seal näidendit „Lumivalguke ja metsarahvas“ ning joonistasid ja meisterdasid koos võõrustajatega.

Kuna Salu Koolis ja Harakakodus õpivad erilised lapsed, tuli Liivamäe lasteaia kasvandikud nendega kohtumiseks ette valmistada. Selles osas olid õpetajatele suureks abiks laste vanemad, kes suhtusid laste silmaringi laiendamisse igati positiivselt.  

Salu Kooli jõudes võeti lapsi väga soojalt vastu, esimesed pealtvaatajad olid juba saalis ootamas. Etendus läks väga hästi, lapsed olid tublid. Pealtvaatajatele meeldis eriti etenduse muusikaline osa, siis sooviti kaasa liikuda ja ümiseda, aeg- ajalt kostis ka rõõmuhõiskeid. Salu Kooli direktor tänas Liivamäe lapsi toreda etenduse eest.

Seejärel joonistati üheskoos talvepilte. Paberid ja pliiatseid pandi nii laudadele kui ka põrandale, et kõigil oleks mugav. Liivamäe lasteaia lapsed vaimustusid sealsetest munakriitidest, millega oli põnev joonistada. Tööd tulid värvikirevad ja kõigile meeldis koos tegutseda. Aidati pliiatseid kätte, joonistati ette kontuure, mida värvida ning räägiti jutte piltidest. Õhkkond oli toetav ja sõbralik. Lõpuks lepiti kokku kohtumine juba järgmiseks aastaks.

20. detsembril minnakse veel Haiba Lastekodusse.

Imbi Pajula, Tallinna Liivamäe Lasteaia direktor

Uudise rubriigid: