19.11.2018

Liivamäe lasteaia lapsed pakkusid seltsi Iru Hooldekodu elanikele

Kuna õppida saab igal pool, otsustas Tallinna Liivamäe Lasteaia lapsed koos õpetajatega minna Iru Hooldekodusse, et koos sealsete elanikega joonistada ja juttu ajada ning esitada enda õpitud luuletusi.

14. novembril olid juba kõik Lepatriinu rühma lapsed varakult lasteaias, sest ees ootas bussisõit Iru Hooldekodusse.

Lastele tuletati enne kohale jõudmist meelde, et sealsed hoolealused on vanad ning mitmed neist ei jõua või ei saa käia ja liiguvad ratastooliga, mõned kuulevad halvasti ja neile tuleb asju mitu korda öelda.

Esimesed ratastoolides hoolealused juba ootasidki laste tulekut. Nad plaksutasid rõõmust, et nii palju lapsi neile külla tuli. Vanakeste emotsioon oli väga liigutav.

Saali ritta pandud laudade ümber käis vahva sumin: kes rääkis lastega oma perest, lastest ja lapselastest, kes sellest, mida teinud on, oma kodukohast jne. Usinalt hakati ka joonistama. Lapsed kinkisid oma joonistatud pildid oma uutele sõpradele . Mõned vanakesed lausa kogusid pilte ja olid uhked, et nii palju laste joonistusi oma tuppa said. Ka lasteaed sai kingituseks pilte. 

Lõpuks lapsed tantsisid ja laulsid ning võõrustajad laulsid tuttavaid laule kaasa. 

Enne lahkumist jagasid lapsed võõrustajatele medaleid ilusate joonistuste eest. Hooldekodu pere ootab lapsi jälle külla. 

Imbi Pajula, Tallinna Liivamäe Lasteaia direktor 

Toimetas: Leini Jürisaar

Uudise rubriigid: