29.05.2019

Liivamäe lasteaia loodusuurijad vaatavad akvaariumist „kullesetelevisiooni“

Tallinna Liivamäe Lasteaia lapsed uurivad alates 6. maist 2019 konnakulleste arengut akvaariumis. Akvaarium käib rühmast rühma ja terve päeva saavad lapsed jälgida, mis kullestega toimub.

Kõigepealt ootas üllatus Krõlli rühma lapsi, kes leidsid hommikul rühmatoast suure kasti sogase vee, muda, taimede ja konnakullestega. Laste hämming oli suur, kui sogast vett uurides märgati seal midagi võdisedes edasi ujumas.

Kui kulleste kast oli ühe korra kõikides rühmades olnud, läks lahti teine ring. Selleks ajaks olid kullesed juba üsna suureks kasvanud. Ühed olid väiksemad, teised suuremad nagu lapsed ikka. Kulleseid sai vaadelda ka kolmas kord, siis olid nendel väikestest ujuvatel tegelastel juba tagumised jalad näha. Konnahakatisi vaatasid ka lapsevanemad ja meenutasid oma seiku lapsepõlvest.

„Kullesetelevisiooni“ käisid vaatamas veel Tallinna Komeedi Lasteaia ja Rahvusvahelise Kooli lapsed. Viimased olid kullestest eriti huvitatud, sest ei olnud selliseid vilkaid tegelasi oma silmaga veel kunagi näinud. Komeedi lasteaia lastel õnnestus ühtlasi näha ka tibu koorumist munast. Tibu sai endale nimeks Komeet.

 

Imbi Pajula, Tallinna Liivamäe Lasteaia direktor

Toimetas: Leini Jürisaar

  

Uudise rubriigid: