26.05.2021

Lille lasteaia lapsed käisid PRIA projekti raames külas Niliske mahetalus

PRIA koolikava kaasnevate haridusmeetmete toetusel sai lasteaia kolm aiarühma osaleda 25.mail aktiivõppepäeval. Nooremad rühmad käisid külas hommikul, aga Kassikäppade rühma 6-7aastased lapsed peale lõunasööki.

Lille Lasteaia kolme aiarühma lapsed külastasid Harju maakonna Harku valla Adra küla Niliske mahetalu, kus oli vaatamist ja uurimist ning põnevaid tegevusi.

Kogu majandamine talus toimub mahedalt ja keskkonda säästvalt. Toodetakse puhast toitu.

Nägime karjamaal lihaveiseid ning saime teada, mida ja kui palju nad söövad ja kuidas oma päevi veedavad. Saadi teada, kes karjamaal on pull ja kes on vasikas. Vaatasime ja uurisime, kuidas kasvab rabarber, lisaks saime ka teada, mida maitsvat saab rabarberist teha. Selles talus tehaksegi rabarberist mahla.

Nägime, et igal pool kasvas midagi- palju puid ja põõsaid. Sügiseks kasvavadki puudele pirnid, õunad ja kirsid, ploomid. Põõsastel saavad valmis punased-ja mustad sõstrad. Lapsed nautisid võilillede korjamist, sest neid oli nii palju.

Iga laps sai talus ka natuke abistada. Talu perenaine oli valmis pannud mulla ja väikesed istutuspotid, mida lapsed said mullaga täita, kuhu pärast rabarberi seeme või uus taim kasvama saab. Tore oli ise käed külge panna ja käed mullaseks teha. Samuti said kõik proovida istuda päris suurel murutraktoril, mis hoiab puude ja põõsaste alused korras.

Peale uudistamist kostitas talu perenaine meid oma talu õuna -ja rabarberimahlaga ning külmutatud punaste ja mustsõstardega. Küll need maitsesid hästi. Kõige vahvam oli aga see perenaine küpsetas meile pannkooke õues tohutult suurel pannil!

Enne ärasõitu sai iga soovija turnida suurtel heinapallidel, mis kõik ükspäev veiste kõhtu jõuavad.
Aitäh toreda päeva eest - see oli laste ühine mõte.

Allikas: Tallinna Lille Lasteaed

Uudise rubriigid: