01.06.2017

Lillepeol istutasid lapsed lilli ja linnajuhid pihlakaid

Täna Lasnamäel peetud lillepeol istutasid linnavalitsuse liikmed Taavi Aas, Mihhail Kõlvart ja Merike Martinson igaüks ühe pihlaka.

Laagna tee 4150 m2 suurusele ja 6,2 km pikkusega istutusala 38 peenrale rajasid aga kolmeteistkümne pealinna õppeasutuse noored ühtekokku 38 sümboolset tarkuseterakujulist peenart.

Täna Laagna tee eraldusriba haljasalal toimunud Tallinna laste ja noorte lillepeo avamisel anti võimalus linna juhtidel istutada puid, milleks olid viis pihlakat. Puu istutasid linnavalitsuse liikmed Taavi Aas, Mihhail Kõlvart ja Merike Martinson, volikogu keskkonnakomisjoni esimees Enno Tamm ning Lasnamäe linnaosa juhid Maria Jufereva ja Jaanus Riibe.

Tegevlinnapea Taavi Aas märkis, et Tallinn on roheline linn ja on auga esitatud Euroopa Rohelise Pealinna kandidaadiks. Üheks tõestuseks on ka teist aastat peetav koolinoorte lillepidu, kus osaleb sadu õpilasi, kes saavad siit kogemuse hoida loodust ja oma käega rajada loodust.

Tallinna abilinnapea Mihhail Kõlvart märkis, et lillepeo eesmärgiks ei ole pelgalt ainult linnaruumi ilmestamine. „Praktiline kogemus lillepeenraid rajada on lastele-noortele osa loodus- ja keskkonnakasvatusest, eelnevalt on õpilased koolis läbinud ka taimede istutamise koolituse,“ nentis Kõlvart. „Kindlasti mõistavad lapsed oma kätetööd kõrgelt hinnata ning seeläbi osatakse nii ümbritsevat keskkonda märgata kui ka sellesse hoolivalt suhtuda.“

Laagna tee 4150 m2 suurusele ja 6,2 km pikkusega istutusala 38 peenrale rajasid kolmeteistkümne pealinna õppeasutuse noored ühtekokku 38 sümboolset tarkuseterakujulist peenart.

Lillepeo istutustalgutel osales ligi 800 õpilast 13-st õppeasutusest, sh üheksa Lasnamäe, kahe kesklinna kooli ja kahe kutsekooli õpilased ja õpetajad, lisaks vabatahtlikud linnatöötajad.

Lillepeol istutati 1023 kollast, 1302 roosat ja 1023 punast roosi; püsililledest  7068 kurereha Rozanne , 2394 kukeharja ´Herbstfreude´, 6498 fasseni naistenõgest ´Walkers Low´. Täiendavalt istutakse sügisel sibullilledest 18 300 hüatsindi sibulat, 68 400 krookuse sibulat ja 22000 nartsissi sibulat.