06.02.2018

Limpsikad õppekäigul

Neljapäeval, 1.veebruaril käisid Limpsikad AS Balbiinos, Joanna ema töö juures. Balbiinos asub Jäätisemuuseum, mida lapsed külastasid.

Muuseumis räägiti lastele, kuidas jäätis üldse alguse sai. Selleks oli lumi koos marjadega. Vaadati filmi 100aastasest Evald Roomast ehk Onu Eskimost, kes alustas Eestis jäätise tegemist. Seejärel said lapsed ise endale jäätist glasuurida ja kaunistused peale valida. Aga kõigepealt, et ise jäätist glasuurida, tuli lastel kätte panna kummikindad ja mütsid pähe- niinagu päriselt tehases töötajad töötavad.

Lastele oli see põnev tegevus.

 Pärast jäätiste söömist said lapsed vaadata vanu jäätise- ja vahvlimasinaid, millega töötas Onu Eskimo. Siis näidati lastele filmi, kuidas tänapäeval jäätist tehakse ja filmi vaatamise ajal said lapsed süüa veel ühe jäätise. 

Muuseumis oli ka lastele väike mängutuba, kus sai kokku panna suurt jäätise teemalist seinapuzzlet, keerata pilt kokku liikuvatest klotsidest ja mängida "jäätistega" trips-traps-trulli.

Lõpetuseks kirjutas iga laps jäätisepulgale oma nime ja kleepis selle seinale. Mälestuseks jäävad lastele kaasa antud lauamäng "Jeti jätsilabor".

Limpsikate õpetajad