10.01.2018

Linlased saavad jätkuvalt rongiga sõita tasuta

Alates 2013. aastast on tallinlased saanud Elroni rongides pealinna piires tasuta sõita. Igal aastal on Tallinna ja Elroni vahelist lepingut pikendatud ning praegune leping kehtib 2018. aasta lõpuni.

Nõmme linnaosa vanem Grete Šillis rääkis, et transpordiameti info järgi on sõitjate arv aasta-aastalt kasvanud ning mullu tegid tallinlased keskmiselt 210 600 rongisõitu kuus. „Kuigi puudub täpsem statistika selle kohta, kui palju eri linnaosade elanikud tasuta rongisõidu võimalust kasutavad, on näha, et nõmmekate seas on raudteetransport populaarne, sest tegemist on kiireima ühendusega Nõmme ja kesklinna vahel,“ rääkis linnaosavanem.

„Detsembri alguses avati edelasuunal Männiku asumis uus rongipeatus – Valdeku, mis on ka selle piirkonna elanikele loonud ühe alternatiivse võimaluse kiirelt kesklinna sõita,“ lisas Grete Šillis.

Aasta lõpus lühenes läänesuunal mõnevõrra keskpäevane paus rongiliikluses ning ühtlustusid reisiintervallid, mis tahendab, et hommikusel tipptunnil Sauelt ja Keilast Tallinna ning õhtusel tipptunnil tagasi ei ole rongide vahe ühelgi juhul suurem kui 20 minutit.

Tänavusse linnaeelarvesse on kavandatud Tallinna elanikele linna piires elektrirongides tasuta sõidu võimaldamiseks esimesel poolaastal 162 000 eurot ning teisel poolaastal 165 000 eurot kuus.