04.05.2022

Linlased saavad kaasa lüüa mitmetel talgutel – teeme ära!

Eeloleval nädalavahetusel saavad tallinlased kaasa lüüa Teeme Ära talgutel ja anda oma panuse, et kodulinn saaks puhtamaks. Abikäed on oodatud Põhja-Tallinnas, Haaberstis, Kesklinnas, Nõmmel ja Kristiines ning tööd leiab nii reedel kui ka laupäeval.

„Nii nagu igal kevadel, korraldavad linnaosavalitsused, asutused ja organisatsioonid ka tänavu koostöös oma kodupaiga heakorrast hoolivate linlastega hulgaliselt heakorratalguid. Ühes kogukondliku tegevuse edenemisega on huvi talgutel kaasa lüüa aasta aastalt kasvanud,“ ütles abilinnapea Vladimir Svet ja lisas, et talgud on ka hea võimalus oma kodukandi rohealade avastamiseks. „Selles, et Tallinna arvukad rohealad oleksid puhtad ja ilusad, on oluline roll igal inimesel, kes seal käib. Suur tänu kõigile kes talgutel oma aega ja energiat panustavad!“

Mustamäe, Pirita ja Lasnamäe linnaosades korraldati talgud juba aprillis, kuid teistes linnaosades seisavad need veel ees.

Haabersti linnaosas toimub reedel ja laupäeval mitmeid talguid, mis saavad teoks linnaosa valitsuse, noortekeskuse, linnaosas tegutsevate seltside ja aktiivsete elanike eestvedamisel.

  • Reedel, 6. mail algusega kell 10 koristatakse Haabersti linnaosavalitsuse eestvedamisel Saku Suurhalli tagust metsaala. Starditakse Mõisapõllu tänavalt Saku Suurhalli taga, kindad ja prügikotid annab linnaosavalitsus.
  • Noored on reedel kell 13–17 oodatud Haabersti noortekeskuse talgutele Õismäe tee 24 hoovialal. Kavas on töökad, harivad ja lõbusad tegevused. Ehitatakse noortekeskusele putukahotelli, pannakse üles linnupesakast, korrastatakse hoovi, külvatakse niidulilli ja lõpuks süüakse koos talgusuppi. Selga tuleb panna mugavad riided ja kaasa võtta hea tuju. Teretulnud on kõik soovijad, registreerida ei ole vaja.
  • Laupäeval, 7. mail algusega kell 10 toimub Astangu talgupäev, kus prahist saavad puhtaks piirkonna metsaalad. Kohtumispaik on Astangu tänav 21/3 taga oja ääres, kus osalejad varustatakse ka kinnaste ja prügikottidega.
  • Laupäeval kell 10 algavad Kakumäe Rahva Seltsi eestvedamisel talgud „Kakumäe kevadiselt kauniks“. Iga osaleja võib valida koristamiseks meelepärase koha, olgu see siis kodutänav, metsatukk, merekallas või bussipeatus. Kui vaja, saab prügikotid ja kindad korraldajalt. Prügikonteiner on samuti olemas ja vajadusel aidatakse ka prügi transpordiga konteinerisse. Kui töö tehtud, pakutakse talgulistele suppi. Kakumäe talgutel on vajalik registreerimine. Seltsi eestvedamisel algab kell 10 ka Kakumäe poolsaare tipus asuva rannakaitsepatarei koristus, selleks kogunetakse Kakumäe tee ääres poolsaare tipus.
  • Laupäeval kell 11 saavad Veskimetsa-Mustjõe Seltsi eestvedamisel hoo sisse talgud Veskimetsa ja Mustjõe piirkonnas. Kogunetakse kell 10.45 külaplatsil (Tarna 4 ja kergliiklustee vahelisel alal). Puhastatakse nii külaplatsi ümbrust kui ka vabalt valitud kohti asumis. Linnaosavalitsuse toob Kõrgepinge ja Piibelehe nurgale prügikonteineri ja varustab talgulisi prügikottidega. Muud tööriistad ja kindad tuleb ise kaasa võtta. Umbes kell 13 pakutakse külaplatsil talgusuppi. Vihmase ilmaga talguid ei toimu.

Põhja-Tallinn ootab kõiki huvilisi talgutele laupäeval, 7. mail kell 12, et teha prahist puhtaks Paljassaare tühermaad Laevastiku 3b ja Paljassaare põik 15 kinnistute kõrval. Kogunetakse Laevastiku 3b ees parkimisalal. Jäätmete äraveo organiseerib Põhja-Tallinna valitsus koostöös Maa-ametiga. Prügikotid, labidad ja aiakärud on samuti linnaosavalitsuse poolt, kuid teretulnud on ka isiklikud töövahendid ja -kindad. Peale koristust laseb linnaosavalitsus kaevata kinnistule kraavi, et välistada sinna autodega ligipääs ja vähendada sellega prügistamist. Põhja-Tallinna talgutele saab registreerida Teeme Ära kodulehel.

Kalamajas peetakse talguid neljapäeval, 12. mail, et enne Kalamaja päevi (14.15. mail) linnaosa ja koduümbrus läikima lüüa (loe lisa: Hakkame sättima! Teeme koduümbruse Kalamaja päevade eel korda!)

Kristiine linnaosas toimuvad 7. mail kahed talgud, mida linnaosavalitsus toetab tööriistade, koristamise ja jäätmete utiliseerimisega. Järve asumi elanikud on oodatud kell 10 Järve 48 ja Tuisu 17 kinnistute hoovi, kust alustatakse koduümbruse rohealade koristamisega. Koostöös Kaitseväe Akadeemia kadettidega toimuvad laupäeval kell 12–14 Tondipoiste mälestusmärgi ja Tondi Sõjakooli Memoriaal juures (Tondi tn 55) nende pesemise ja ümbruse koristamise talgud. Avalöök antakse Kristiines aga juba neljapäeval, 5. mail Lille asumis Vaarika tänaval, kus heakorratöödega alustatakse kell 17.

Kuid sellega Kristiine linnaosa veel ei piirdu, vaid talguid peetakse ka järgmisel nädalal. Reedel, 13. mail kell 10–12 seisavad ees Tondi asumi talgud, kus on plaanis korrastada Seebi tänava hoovid (30a, 34 ja 36b), istutada taimekonteineritesse lilli ja teha muid heakorratöid. Õhtul kell 19–20 annab Seebi 34 hoovis kontserdi Jüri Homenja ning tegevust jätkub ka lastele. Laupäeval, 14. mail kell 12–14 aga toimuvad Kristiine kogukonna talgud (Keemia 41, Sõstra 1a) ning kell 17–18.30 esineb Sõstra 1a hoovis ansambel Regatt kontsert.

Kesklinna valitsus korraldab oma teenistujatega talgud reedel, 6. mail algusega kell 14, korrastatakse ja puhastatakse Linnahalli ja sadama vahelist ala. Laupäeval, 7. mail aga toimuvad kõigile mõeldud talgud Järve metsa terviserajal, kus Kesklinna noortekeskuse noorte eestvedamisel saab korda metsaalune, ning Luite asumis, kus puhastatakse jäätmetest Tallinn-Väikese raudtee äärseid kraave.

Ka Kesklinnas jätkuvad talgud veel järgmiselgi nädalal – neljapäeval, 12. mail korrastavad discgolfi harrastajad korrastavad Viljandi mnt 13d discgolfiparki ja sellega piirnevat ala, et park hooajaks ette valmistada. Tuvi pargis toimuvad samal päeval istutamise talgud, mille käigus rikastatakse pargiala erinevate õie- ja silmailu pakkuvate taimedega. Töövahendite ja prügiveo eest kannab kõigi talgute puhul hoolt Kesklinna valitsus.

Nõmme linnaosavalitsus pidas talguid juba aprillis, kuid teiste asutuste ja organisatsioonide eestvedamisel seisab ees veel mitmeid talguid, kuhu on oodatud kõik töökad nõmmelased. Täpsemat infot Nõmme talgute kohta leiab Teeme Ära kodulehelt.

Käärime käised üles ja paneme kodulinna puhtusest särama!