25.04.2022

Linn jagas välja järjekordsed muusikaprojektide toetused

Tallinn kannab käesolevast aastast UNESCO muusikalinna tiitlit ning sellega seoses on linn avanud eraldi taotlusvoorud Tallinnas toimuvate muusikasündmuste toetamiseks. Kevadisest muusikaprojektide toetusvoorust eraldatakse 18 projektile kokku 121 375 eurot.

Abilinnapea Kaarel Oja sõnul toimub suurepäraseid muusikasündmusi Tallinnas taas aina rohkem ning seda kinnitavad nii kultuurikavad kui aina kasvav taotluste hulk. „Rõõm on näha, kuidas erinevad kontserdikorraldajad on üha enam ellu kutsumas uusi algatusi ja kontsertsarju, mis tõukuvad muusikalinna tiitlist ja mõttest ning kuidas see kõik taaskäivitab meie kirevat muusikamaastikku ja teeb selle tallinlastele kättesaadavamaks,“ lisas Oja.

Näiteks toetab linn järgmisi muusikaprojekte:

Pärdi päevad 2022 (SA Lootsi Koda) – Nargenfestivali traditsioonilised Pärdi päevad toimuvad 2.-11. septembrini 2022 Tallinna Jaani kirikus. Festivali kunstiline juht on dirigent Tõnu Kaljuste ja kontserdid on sel aastal väga mitmekülgsed, erilised ja UNESCO muusikalinna väärilised. Pärdi looming ei tunne riigipiire ja Pärdi päevade kontserdid on leidnud kindla koha klassikalise muusika austajate südames. Festivali on üles leidnud lisaks eestimaalastele ka rahvusvaheline muusikasõber.

Festival "Eesti muusika nädal" (Eesti Interpreetide Liit) – Eesti heliloojate loomingut ja interpretatsioonikunsti tutvustav festival “Eesti muusika nädal” toimub 24.-30. novembril Tallinnas, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia suures saalis. 2021. aastal esmakordselt toimunud festival esitleb hinnatud Eesti heliloojate loomingut ja interpretatsioonikunsti, pakub interpreetidele esinemisvõimalusi ning tutvustab rahvuskultuurilise ja professionaalse helikunsti seisukohalt oluliste heliloojate loomingut. Festivali kunstilisteks juhtideks on EIL juhatus: Henry-David Varema, Sten Lassmann, Ivari Ilja, Arete Kerge, Arvo Leibur, Mihkel Poll, Madis Vilgats.


MUSICITY Tallinn“ (MTÜ Eesti Arhitektuurikeskus) – Musicity idee sai alguse Londonist ja projekti raames loovad muusikud valitud hoonele 3-5 minutilise heliteose. Musicity on senise tegutsemise jooksul tellinud pea 200 helikunstiteost üle maailma - Jaapanis, Suurbritannias, Norras, Soulis, Hiinas ja Singapuris. Musicity Tallinn projekt toimub 10.09.2022 erinevates asukohtades Põhja-Tallinnas, nt Põhjala tehases, Kopli pargis, Arsenali keskuse katusel (lisainfo: https://www.mscty.space).


UNESCO muusikalinna videokontserdid Jazziklubis Philly Joe’s – 1. maist kuni 30. novembrini 2022 toimub jazziklubis 25 videokontserti - muusikalist postkaarti, pühendusega Tallinnale ja teistele UNESCO muusikalinnadele, otseülekandena reaalajas ja salvestistena. Projekti sisuks on UNESCO muusikalinnade programm - näidatakse Tallinna suurepärase, mitmekülgse, elava muusika linnana ning luuakse kontakte teiste UNESCO muusikalinnadega, koostades neile pühendatud videokontserte. Philly Joe's on Tallinna ainus igapäevaselt avatud jazziklubi.


XVIII Tallinna Kammermuusikafestival „Helimaagia“ (Muusikute täiendõppe keskus) – festival toimub 21.-28. augustil 2022 ja selle raames korraldatakse 8-10 kammerkontserti. Festivalil esinevad viiuldajad Triin Ruubel-Lilleberg ja Hans Christian Aavik, pianistid Irina Zahharenkova ja Sten Heinoja, džässpianist Kristjan Randalu, tšellistid Theodor Sink ja Johannes Välja, fagotimängija Jakob Peäske, kitarrist Kirill Ogorodnikov, keelpillikvartett M4GNET jt. Välisesinetest on osalema palutud klarnetist Eneko Iriarte Hispaaniast, flöödimängija Erica Nygård Soomest jt.


Heliresidentuur Ukraina artistidele ja esinemine Tallinn Music Weekil (Shiftworks OÜ) – 24. veebruaril muutus maailm. Ka festival Tallinn Music Week on pidanud oma kavas muudatusi ja ümberkorraldusi tegema. Eestisse rändavatele Ukraina muusikutele pakutakse siin toetavat kogukonda muusikavaldkonnas, heliresidentuuri võimalust siinsetes muusikastuudiotes ning võimalust esineda tänavusel TMW festivalil. Shiftworks OÜ meeskond leiab, et Tallinn kui värske UNESCO muusikalinn võiks näidata ka eeskuju kogu maailmale, kuidas ka muusikavaldkond Ukrainat sel keerulisel ajal toetada saab.

Kõiki toetatud projekte on näeb aadressil https://mittetulundustoetused.tallinn.ee/avalik/projektitoetus.

 

Järgmine taotlusvoor kultuurivaldkonna mittetulundustegevuse toetuse muusikaprojektide taotluste esitamiseks avalikustatakse vähemalt 28 kalendripäeva enne taotluse esitamise tähtaega. Mittetulundustegevuse toetuse andmise korra ja toetuse määramise lisatingimustega saab tutvuda Tallinna kodulehel.

Kultuuritoetuste taotlemise lisainfo:
Marina Fanfora
Tel. 645 7323
Marina.Fanfora@tallinnlv.ee