12.04.2021

Linn korraldab praktilisi veebiseminare korteriühistutele

Tallinna Linnavaraamet korraldab aprillis ja mais korteriühistu liikmetele praktilisi e-seminare, kus jagatakse infot korteriühistu tegevuse efektiivsemaks korraldamiseks ning kus on osalejatel võimalus küsida nõu ja abi.

Teispäeval, 13. aprillil kell 10.00–10.30 toimub üritus Tallinna Linnavaraameti Facebooki lehel „30 minutit korteriühistute kooselust lindude ja loomadega“, kus Keskkonnaameti looduskaitse peaspetsialist Tõnu Talvi räägib sellest, millised võiksid olla need kevadised tegevused korteriühistutes, et vähendada lindude ja loomade sekkumist inimeste elukeskkonda ja miks ei tohi linde ja loomi toita. Seminaril saab osaleda SIIT.

Abilinnapea Eha Võrgu sõnul tuleb keerulisele ajale vaatamata korteriühistu liikmetel ja juhtidel tegeleda ühistu majandamisega ja korraldamisega. „Nii on ka praegusele ajale kohaselt kolinud korteriühistutele suunatud seminarid veebikeskkonda, kus jätkame tasuta asjakohase info jagamist kortermaja elanikele,“ nentis Võrk. „Varasemate seminaride tagasiside on olnud väga positiivne, mistõttu otsustasime jätkata seminaride korraldamist e-kanalite kaudu. Ühtlasi on need seminarid ka järelvaadatavad Tallinna Linnavaraameti YouTube’i kanali kaudu. Ettepanekuid ning küsimusi saab eelnevalt saata ka e-posti teel.“

Järgmisel teisipäeval, 20. aprillil kell 17.30 toimub veebiseminar, kus jagatakse praktilisi näpunäiteid dokumentide koostamisel korteriühistus. Seminaril saavad osaleda kõik huvilised ning info osalemiseks on saadetud nii korteriühistute e-posti aadressidele kui ka kättesaadav Tallinna Korteriühistute kodulehelt www.tallinn.ee/korteriuhistu. Seminaril jagatakse nõuandeid, kuidas sõnastada üldkoosoleku kokkukutsumist korteriühistute liikmete poolt, üldkoosoleku protokolli koostamist ja korteriomandi- ja korteriühistu seadust tutvustab Tallinna Korteriühistute Teabekeskuse jurist Lia Niitaru. Seminarile saab registreerida SIIN, link osalemiseks asub SIIN.

Kui tavaolukorras korraldas linn korteriühistu liikmetele seminare linnaosades, et kohapeal eksperdi käest otse nõu küsida, siis täna kasutatakse veebikanaleid, et hoida ohutut distantsi ning kõigi tervist.  

Küsimusi saab saata aadressil: ky.teabekeskus@tallnnlv.ee. Rohkem informatsiooni korteriühistutele leiab SIIT.

Korteriühistute liikmetele mõeldud seminare korraldab Tallinna Linnavaraamet alates 2019. aasta sügisest.

Maikuus toimuvad seminarid:

  • 5. mail kell 10.00–10.30 üritus Tallinna Linnavaraameti Facebooki lehel „30 minutit rohelisest õues- praktilised näpunäited Kadrioru aednikult“;
  • 18. mail kell 17.30–19.00 seminar teemal „Haldusfirmade kaasamine korteriühistu tegevusse – praktilised näited“.

Uudise rubriigid: