13.01.2021

Linn pakub COVID-19 patsientidele transporti haiglast koju

Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuamet koostöös pealinna haiglate ja kiirabiga tagavad vajadusel COVID-19 positiivse patsiendi haige transpordi meditsiiniasutusest koju.

Tallinna sotsiaal- ja tervishoiuvaldkonda kureeriva abilinnapea Betina Beškina sõnul pakub linn transporditeenust statsionaarsel ravil olnud COVID-19 diagnoosiga patsiendile, kelle tervislik seisund võimaldab edasise ravi jätkamist kodus. „Selleks, et aidata tervishoiuasutusi kasvava koroonahaigete patsientidega toimetulekul, siis pakub Tallinna Kiirabi transpordivõimalust neile koroonahaigetele, kes kirjutatakse haiglast välja, kuid nad võivad veel viirust edasi kanda,“ märkis Beškina. “Kiirabi osutab teenust juhul, kui patsiendil ei ole võimalust isikliku transpordiga haiglast koju minna. Nii püüame vältida patsientide võimalikku nakatumisohtu ühistranspordis või taksoga koju sõites.“ 

Transporditeenuse tellib Tallinna Kiirabilt patsienti haiglast välja kirjutav arst ning teenuse eest tasub sotsiaal- ja tervishoiuamet. Teenust osutatakse vanusest sõltumata COVID-19 positiivse diagnoosiga Tallinna ja Harjumaa elanikele, kel on vaja transporditeenust haiglast koju. 

Ühtlasi pakub linn majutusvõimalust COVID-19 positiivsete patsientidega töötavatele Tallinna haiglate töötajatele, kelle leibkonda kuuluvad riskirühma, haiguse mitteläbipõdenud või vaktsineerimata perekonna liikmed. Samuti pakutakse majutusvõimalust Eesti teistest piirkondadest haiglatele appi tulnud kolleegidele, kes vajavad Tallinnas ajutist majutust. „Selle meetme eesmärk on maandada nakatumise leviku riski nende kolleegide peredes, kes töötavad COVID-19 patsientidega,“ märkis Beškina. 

Meditsiinitöötajatele pakutakse majutusvõimalust kuues kesklinna hotellis, mis valiti välja ostumenetluse tulemusel. 

Majutusvõimalust pakub linn ka neile Iru hooldekodu töötajatele, kes on terved ja kelle elukoht asub Tallinnast kaugemal või vajavad perekonnast eemalolekut nende tervise hoidmiseks.

   

Uudise rubriigid: