26.04.2022

Linn tutvustab Varraku tänaval ees seisvaid muudatusi

Lasnamäel asuvat Varraku tänavat ootavad ees mitmed uuendused. Teisipäeval, 3. mail kell 17.30 tutvustavad Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti ja projekteerija T-Model OÜ esindajad Tondiraba huvikooli aulas tänava rekonstrueerimise eskiisi.

„Soovime teha Varraku tänavat ohutumaks ning parandada seda ümbritseva linnaruumi kvaliteeti. Kavas on rajada korralikud jalg- ja jalgrattateed ning tõsta ristmike turvalisust, parandada valgustust ja korrastada parkimiskohti ning kindlasti lisada ka uut haljastust,“ rääkis abilinnapea Vladimir Svet. „Tahame tänava ümber kujundada nii, et linlased oleksid uue keskkonna ja liikluskorraldusega rahul. Selleks kutsume kõiki huvilisi tänava tulevikulahendusele kaasa rääkima ja oma arvamust avaldama.“ 

Lasnamäe linnaosa vanem Julianna Jurtšenko lisas, et Varraku tänava projekteerimisel on arvestatud ka sellega, et aadressil Punane 69 tegutseb neli laste- ja noorteasutust. „Tondiraba huvikoolis, Lasnamäe muusikakoolis, Lasnamäe noortekeskuses ja Lasnamäe sulgpallihallis käib igapäevaselt mitusada noort. Uued jalg- ja jalgrattateed teevad nende teekonna oluliselt turvalisemaks ning vanematele, kes soovivad lapsi autoga kohale tuua, on planeeritud 10 parkimiskohta lühiajaliseks parkimiseks,“ sõnas Jurtšenko.

Varraku tänava äärde on kavandatud kergliiklusteede võrgustik, mis koosneb 2–6 m laiustest jalg- ja jalgrattateedest. Kergliiklusteede ületamised tehakse võimalikult lühikesed ning tee ohutumaks ületamiseks rajatakse Vilisuu ja Punase tänava ristmikutele ka ohutussaared. Kuna vajadus foori järele kaob, on plaanis sellest loobuda. Ka Varraku tänava ristumistel Punase ja Vilisuu tänavatega tehakse tee ületamine kergliiklejaile ohutumaks. Tänavaruumi ilmestamiseks lisatakse tänavale uut kõrg- ja madalhaljastust ning rajatakse puhkekohad.

Praegu on Varraku tänav 15–18 meetri laiune asfalttee, kus pargitakse tee ääres ning sõidukite manööverdamine parkimiskohal ei ole liikluse tõttu ohutu. Rekonstrueerimise käigus on plaanis rajada lõigul Punasest tänavast Vilisuu tänavani 1+2 sõidurada ja lõigus Vilisuu tänavast Laagna tee viaduktini 1+1 sõidurada. Liikluse rahustamiseks on pöörded kavandatud suhteliselt järsud, busside ja veoautode jaoks kindlustatakse teepeenrad täringukividega. Bussipeatused paigutatakse avatud taskutesse.

Parkimiskohti on projektiga ette nähtud 120, neist 10 lühiajalise parkimise jaoks. Kooli juurde aadressil Punane tn 69 on ette nähtud lühiajaline parkimine, et õpilaste transport oleks mugavam ja ohutum.

Rekonstrueerimisplaane tutvustatakse eesti keeles, kuid küsimusi saab esitada ka vene keeles. Eelnev registreerimine ei ole vajalik.

Varraku tänava eskiisiga saab tutvuda veebis: tallinn.ee/est/keskkond/Varraku-tanava-eskiis 

Pilt: Varraku tänav (allikas Wikipedia)    

Tulevase Varraku tänava eskiisid: 

Varraku tn eskiis_1.jpg

Varraku tn eskiis 2.jpg

      

   

Uudise rubriigid: