09.10.2019

Linn uuendab Stroomi mänguväljakuid

Sel nädalal alustatakse Stroomi rannapargis asuvate mänguväljakute rekonstrueerimistöödega. Kokku vahetatakse mängu- ja treeningvahendid kuuel mängualal.

Kuna mänguväljakud on ajahamba poolt kõvasti pureda saanud, jääb vanadest atraktsioonidest alles vaid mõni üksik. Sealhulgas kaob ka praegune suur mängulaev, mille asemele rajatakse uus atraktsioon „Piraadilaev“. Enamik uutest mänguvahenditest ongi teemapõhiselt seotud merelise teemaga, nagu ühele rannapargile kohane.

„Stroomi rannapark on ülipopulaarne jalutamis- ja ajaveetmise koht ning kõnealused mänguväljakud on väga tiheda kasutusega, kusjuures aastaringselt. Oluline, et atraktsioonidel oleks arendav mõju ja et lastel oleks seal turvaline viibida. Uued mänguväljakud vastavad kõigele ohutusnormidele“ ütles Põhja-Tallinna vanem Peeter Järvelaid. 

Mänguväljakutel säilitatakse liivapind, mis vahetatakse välja uue sõelutud liiva vastu, liivapinna alla lisatakse geotekstiil. Tihedama kasutusega aladele lisatakse kummikate. Uuendusena luuakse eraldi mänguala erivajadustega lastele, kuhu rajatakse ka juurdepääsutee liikumispuudega inimestele.

Mänguplatside rekonstrueerimise käigus paigaldatakse mängualade juurde jäätmete liigiti kogumiseks prügikastid, kuhu saab eraldi ära visata biolagunevad jäätmed, pakendijäätmed ja segaolmejäätmed. Jäätmete liigiti kogumise prügikastid paigaldatakse mänguplatside juurde just selleks, et lapsed harjuksid keskkonnasõbralikult käituma ja saaksid head eeskuju ka täiskasvanutele näidata.

Projekti koostas Arhitektuuribüroo Järve & Tuulik OÜ ning töid teostab Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti tellimusel KeskkonAtix OÜ. Ehitustööde lepinguline maksumus on ca 340 000 eurot. Tööd teostatakse etapiviisiliselt ja sel ajal võib mänguväljakute kasutamine olla raskendatud.

Pildil: Stroomi rannapargis asuv suur mängulaev uuendatakse ning rannaala saab uue atraktsiooni „Piraadilaev“. Foto: Aleksandr Gužov.

 

  

 

 

 

Uudise rubriigid: