03.05.2022

Linna tervishoiuasutused annavad tervisemessil kasulikku nõu

Laupäeval ja pühapäeval, 7.–8. mail toimub Lauluväljakul kobarmess, mille ühte osa – Eesti Tervisemessi – sisustavad linna toel ka Tallinna tervishoiuasutused.

„Maailma Terviseorganisatsioon defineerib tervist füüsilise, vaimse ja sotsiaalse heaolu seisundina, mitte üksnes haiguse puudumisena. Sageli aga mõtlevad inimesed oma tervisele alles siis, kui haigus on juba käes,“ rääkis abilinnapea Betina Beškina ja lisas: „Tervise eest tuleb hoolitseda kogu elu ning sellega alustada ei ole kunagi liiga vara. Tallinna linna toel osalevad messil mitmed tervishoiuasutused ja -organisatsioonid, kellelt saab küsida nõu nii füüsilise kui ka vaimse tervise teemadel.“

Ida-Tallinna Keskhaigla (ITK) on väljas laste müoopia diagnostika bussiga, mis aitab tuvastada laste nägemisprobleemi võimalikult varases eas. ITK telgis võtavad soovijaid vastu noortekabineti nõustajad ja imetamisenõustajad. Taastusravikliiniku õendusjuht konsulteerib huvilisi tallatugede teemal ja tutvustab kliinikus osutatavaid rehabilitatsiooni meetodeid. Konsultatsiooni saab ka mitmesuguste terviseuuringute ja -pakettide teemal. Tallinna Kiirabi viib läbi praktilise esmaabiõpetuse „Kuidas päästa inimelu“. Eraldi telgis nõustavad nii täiskasvanuid kui ka lapsi veel OÜ Tallinna Perearstikeskus ja SA Tallinna Koolitervishoid.

Vaimse tervise teemad on viimasel ajal üha olulisemad ning koroonakriis ja sõda Ukrainas on abivajajate hulka veelgi suurendanud. Tervisemessil saab Tallinna Psühholoogiline Kriisiabi vaimse tervise telgis kohtuda psühholoogide, psühhoterapeutide ja vaimse tervise valdkonna vabatahtlikega (eesti, vene ja ukraina keeles). Mittetulundusühing Eluliin tutvustab vabatahtlike tegevust Eluliini emotsionaalse toe telefonidel. Eluliin on korraldamas ka ukrainakeelse Liniya zhyttya loomist ja kaasab selleks ukrainakeelseid vabatahtlikke. 

Messipäevadel teenindavad tallinlasi veel Eesti Vähiliidu rinnavähi, eesnäärmevähi ja nahavähi skriiningbussid ning C-hepatiidi diagnostika buss.

Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuamet toetab Eesti Tervisemessi korraldamist 10 000 euroga.

Eesti Tervisemess on koguperesündmus, mis on üheks osaks mitut teemamessi liitvast Tallinna kobarmessist. Tallinna Lauluväljaku 150 000 m2 suurusel messialal toimuvad nii sees kui ka väljas Eesti Tervisemess – Liikuma!Eesti Toidumess – Sööma!Eesti Peomess – Peole!Eesti Aiandusmess – Aeda! ja Eesti Automess – Sõidame!

Sissepääs on kõigile tasuta!

     

Uudise rubriigid: