06.06.2017

Linnahalli katusel näidatakse kino

Kino Sõprus korraldab Linnahalli merepoolsel küljel ööl vastu laupäeva välikino seansi.

Soome Instituudi ja Kino Sõprus koostöös näidatakse Soome 100 ürituste raames kultusrežissöör Aki Kaurismäki uusimat filmi “Teispool lootust”, mis on tugevalt seotud mere teemaga ja kuulub Kaurismäki mereteemalisse triloogiasse. Tegemist on esilinastuse järgse kaaslinastusega, kohal viibivad Soome näitlejad.

Erakorralist filmielamust pakutakse kella 9. juunil kella 23.00-st kuni 10. juunil kella 02.00-ni. Avaliku ürituse korraldab MTÜ Must Käsi,

Berliini filmifestivalil parima režissööri Hõbekaruga pärjatud film „Tesipool lootust“ esilinastub Eestis 8. juunil kell 19.00 kinos Sõprus. Sadamalinnade triloogia teises filmis vaatleb Kaurismäki elu ja ühiskonda väikese inimese tasandilt, andmata liigselt hinnanguid.

Söelaeva trümmis saabub Helsingisse noor süürlane Khaled (Sherwan Haji), kes otsib taga oma kadunud õde. Samal ajal ja samas linnas otsustab oma senisele abielule ja karjäärile lõpu teha keskealine soomlane Wikström. Värvikate isikute teed ristuvad ja tekib uus põnev kooslus, mis maalib kinolinale erinevaid tragikoomilisi olukordi. “Teispool lootust” võlub poeetilise hingestatuse, elustava muusika ja lihtsa inimlikkusega.