15.03.2017

Linnal on plaan laiendada ka Reaalkooli ja Westholmi gümnaasiumi

Tallinna linnavalitsus tahab erinevaid koole kvaliteetse hariduse nimel omavahel tihedamale koostööle suunata ning praegu arutatakse, millist kvaliteeti võiks pealinna haridusellu tuua Reaalkooli ja Westholmi gümnaasiumi laiendamine.

Tallinna abilinnapea Mihhail Kõlvart ütles „Aktuaalsele kaamerale“, et Tallinn kavatseb laiendada nii Reaalkooli kui ka Westholmi gümnaasiumi. Praegu käivad arutelud ning kontseptsiooni loomine.

Kõlvart lisas, et kui tahetakse kasutada parimate koolide potentsiaali koolivõrgu kvaliteetsemaks muutmisel, peaks kõrge haridustase olema senisest kättesaadavam. Näiteks tahetakse tema sõnul, et Reaalkooli potentsiaali saaks kasutada laiem õpilaste ring ning toimuks koostöö teiste koolide, õpilaste ja õpetajatega.

„Kõige lihtsam on vorm, et õpilased saaksid kasutada kaasaegset füüsilist keskkonda - kas need on laboratooriumid, kaasaegsed õppeklassid - ja hakkavad käima mitte näiteks Tallinna Tehnikaülikoolis, vaid Reaalkooli uues hoones,“ rääkis Kõlvart.

Abilinnapea selgitas, et Westholmi gümnaasiumi laienemisplaane on mõjutanud see, et kool asub arenevas piirkonnas, mis on saanud juurde elanikke, kelle lastele tuleb anda võimalus õppida kodulähedases koolis. Ka seal ei ole eesmärk ainult kooli suurendada.

„Westholmi gümnaasiumi puhul on traditsiooniliseks kallakuks muusika ja oli ka soov luua klassi ülelinnalise komplekteerimisega, mida praegu me ei saa lubada," ütles Kõlvart. Tema sõnul räägitakse esmalt sisust ning seejärel sellest, kui palju juurde ehitatakse.

Gustav Adolfi Gümnaasiumi laiendustööd juba käivad, 1. septembril 2017 avatakse uus algklasside õppehoone aadressil Vana-Kalamaja 9.

Koolide laiendamine ei tähenda, et laiendamise arvel tuleks mõni kool kinni panna, sest kui lasteaia ja algklasside laste arv kahaneb, siis gümnaasiumi osas hakkab see statistika järgi peatselt kasvama, ütles Kõlvart.

Allikas: ERR, Tiina Jaakson Tallinn tahab laiendada Reaalkooli ja Westholmi gümnaasiumi, (14.03.17 kell 21.40, toimetaja Merili Nael)

Uudise rubriigid: