06.06.2018

Linnalooduse kompass aitab avada linnamiljöö aardeid

Homme, 7. juunil algusega kell 13.00 toimub Nordic Hotel Forumis konverents „Linnalooduse kompass“, mille peateemaks on looduse roll linna keskkonnas ning elustiku mitmekesisuse säilitamine linnaruumis. Üritusega tähistatakse Euroopa Komisjoni Kesk-Läänemere programmi projekti NATTOURS lõppemist.

Konverentsil kõlavad ettekanded linnalooduse ökosüsteemiteenustest ning looduse mõjust inimese tervisele ja heaolule. Tutvustatakse Tallinna Keskkonnaameti juhtimisel ning koos Helsingi linna ja Stockholmi Keskkonnainstituudi Tallinna Keskusega läbiviidud projekti NATTOURS tulemusi, sh ka uut loodusturismi veebiportaali citynature.eu. Konverentsi modereerib Kristo Elias. Ürituse korraldajaks on Tallinna Keskkonnaamet, kes on välisprojekti NATTOURS juhtivpartner.

Tallinna abilinnapea Züleyxa Izmailova sõnul on projekti NATTOURS eesmärgiks suurendada teadlikkust loodusväärtuste kohta Tallinna ja Helsingi linnas nii kohalike elanike kui ka turistide seas. „NATTOURS on just selles mõttes igati eeskujulik projekt, et selle viljad on täiesti käegakatsutavad. Kõik, kes looduse vastu huvi tunnevad, saavad projekti raames sündinust tulu lõigata ning Tallinna ja Helsingi loodusväärtusi omal käel avastada,“ ütles Izmailova.

Projekti käigus on valminud Tammesalu laudtee Kadrioru pargis, laudtee lõigud Paljassaare hoiualal ning linnuvaatlustorn Rocca al Mare promenaadi ääres. Tänavu märtsis avati projekti raames loodud rohealade infot koondav veebiportaal www.citynature.eu

Projekti rahastab 85% ulatuses Euroopa Komisjoni Euroopa regionaalarengu fondi INTERREG Kesk-Läänemere programm. Projekt algas 2016. aasta märtsis ja kestab 2018. aasta oktoobri lõpuni. Projekti veebileht http://www.tallinn.ee/NATTOURS.

 

Uudise rubriigid: