21.06.2019

Arhitektuurimuuseumis saab näha tükikest Kullatera ajaloolisest minevikust

Tallinna Arhitektuurimuuseum koostas Eesti Pedagoogika Arhiivmuuseumiga koostöös näitust Eesti lasteaiahoonetest. Kullatera lasteaiahoonete maketi korrastamisel võeti aluseks 1950 aastate alguses koostatud esmane makett.

Tallinna linnaga seotud lastehoiu ja lastekasvatuste ajalugu on praegu talletanud TLÜ Pedagoogika arhiiv, kuid ka Arhitektuurimuuseum soovib senisest rohkem panustada.

Eesti Arhitektuurimuuseum asutati 1991. aasta 1. jaanuaril, alates 1996. aastast tegutsetakse oma majas – üle saja aasta vanuses Rotermanni soolalaos, mis on Tallinna üks silmapaistvamaid tööstusarhitektuuri näiteid. Nagu enamik arhitektuurimuuseume maailmas keskendub ka Eesti Arhitektuurimuuseum 20. sajandi arhitektuuri kogumisele, uurimisele ja eksponeerimisele.

Tallinna Arhitektuurimuuseumi III korrusel on 18.06-25.08 avatud näitus "Kes aias, kes aias? Moodsad lasteaiad".  Lasteaiaarhitektuur on pannud tegijad parasjagu proovile, peegeldades ühiskondlikke muutusi ja sõltudes oma aja pedagoogilistest lähtekohtadest. Näitusel tutvustatud 25 hoonet võiksid anda sissevaate ligikaudu sajandi jooksul ehitatud moodsatesse lasteaedadesse.

Kullatera lasteaia maketi korrastamine toimus Kullateras säilinud erinevate ehitusprojektidele ja plaanidele toetudes 2018 aasta lõpus. Nüüd annab Arhitektuurimuuseum meile võimaluse käia uudistamas tükikest Kullatera lasteaia minevikust.

Kullatera minevik.jpg         

Uudise rubriigid: