05.06.2019

Linnaosa valitsus keelas Harku järve rannas vette mineku

Haabersti Linnaosa Valitsusele teadaolevalt on Harku järve ääres suvitajad saanud vees klaasikildudega vigastada, mistõttu on hetkel seal vette minek keelatud. Linnaosavalitsus otsib võimalusi järve põhja rannajoone lähedalt esimesel võimalusel puhastada.

Haabersti linnaosa vanem Andre Hanimägi sõnas, et linnaosa on paigaldanud randa hoiatussildid ning rannas lehvib punane lipp. „On siiralt kahju, et kellegi lollus ja hooletus pole mitte ainult rikkunud võimaluse kuumadel suvepäevadel supelda, vaid tekitanud ujujatele ka vigastusi. Linnaosa valitsus otsib võimalusi, kuidas klaasikillud veest kätte saada,“ rõhutas Hanimägi.

Ta lisas, et kuna hetkel ei ole teada, kui palju või kus täpsemalt võivad klaasikillud vee põhjas olla, on ujumine vähemalt mõneks ajaks keelatud. „Otsime aktiivselt võimalusi, kuidas vee põhja rannajoone juurest esimesel võimalusel puhastada. Kuna töö on keeruline, võib selle teostamisega minna aga aega,“ tõdes Hanimägi, et senimaani lähtutakse põhimõttest, et parem karta kui kahetseda. „Soovin kiiret paranemist end vigastanud inimestele ning palun meie elanikelt ja külalistelt mõistvat suhtumist otsusesse vette minek keelata. Kutsun kõiki inimesi üles hoolsusele ja tähelepanelikkusele, et klaastaara või muu ei satuks meie randadele ega vette ja märkama ning takistama inimesi ohtu seadvat teguviisi,“ lõpetas Hanimägi.

Uudise rubriigid: