05.10.2020

Linnaosavalitsus koristas isetekkelisest uusarendusest ligi 20 tonni prügi

Haabersti linnaosavalitsuse tellimusel koristati Paldiski mnt 84b metsatukast, mis oli kujunenud aja jooksul nelja koduta jäänud kodaniku elupaigaks, ligi 20 tonni olme- ja ehitusprügi. Seal elanud kodanikud suunati sotsiaalhoolekande osakonna poolt sotsiaalmajutusüksusesse.

Haabersti linnaosavanem Andre Hanimägi sõnas, et linnaosa territooriumil asunud varjulist metsatukka olid kodutud kasutanud oma elupaigana juba mõnda aega. “Paldiski maantee äärne punker ja ajutine ehitis ning sellega kaasas käiv prügimajandus oli kasvanud nii suureks, et häiris juba ka lähedal asuvate majade elanikke,“ rääkis Hanimägi.

„Linnaosavalitsuse sotsiaalhoolekande osakonna töötajad tegelesid seal elava nelja kodanikuga järjepidavalt, kuid paraku ei olnud metsatukas elavatel kodanikel esialgu motivatsiooni ega tahtmist pakutud abi vastu võtta, kuna see oleks eeldanud oluliselt nende käitumisharjumiste muutumist,“ ütles linnaosavanem ning lisas, et õnneks peale pikka veenmistööd otsustasid kodanikud uue elupaiga kasuks sotsiaalmajutusüksuses.

„Paldiski mnt äärse metsatuka lasime koheselt korrastada ning likvideerimise isetekkelised elamud koos prügimajandusega. Kokku koristasime ca 600 ruutmeetriselt alalt ligi 20 tonni olme- ja ehitusprügi,“ sõnas Hanimägi.

„Kuigi vanad harjumused on visad kaduma, siis loodan siiralt, et seal elanud kodanikud kasutavad pakutud võimalust ning jäävad elama neile pakutud eluruumidesse, kus on kahtlemata turvalisem ja antud alal selline isetekkeline uusarendus ega prügimajandus ei taastu,“ lõpetas linnaosavanem.     

Uudise rubriigid: