10.11.2016

Linnaosavalitsus trahvis lumelükkajat kehva töö eest

Pirita linnaosavalitsus ei ole rahul lepingupartneri AS Keskkonnateenused tööga lume lükkamisel linnaosa kvartalisisestel teedel ning on ettevõtet trahvinud. Linnaosavalitsus on valmis hoidma raha lepingutasust kinni ka edaspidi.

Pirita linnaosa vanem Tõnis Mölder sõnas, et lume lükkamisega linnaosas ei saa rahul olla ning hetkel on juba koostatud akt lepingu rikkumise kohta, mis tähendab et Keskkonnateenuseid ootab ees trahv tegemata töö eest. „Oleme valmis lepingupartnerile end kas või iga päev ja mitu korda meelde tuletama kui olukord ei parane,“ rõhutas Mölder, kelle sõnul käivad töötajad linnaosas ringi ja fikseerivad olukorda. Samuti oodatakse tagasisidet linnaosa elanikelt, kes võivad murekohtadest kõige mugavamalt teada anda linnaosa kodulehe kaudu.

Möldri sõnul kinnitas lepingupartner, et linnaosa vajadused on tehnika ja tööjõuga kaetud, kuid hetkel tundub, et pakutavast jääb kaugelt väheks ja lubatut tänavatel pole. Tema sõnul pole eesmärk trahvida, vaid tagada linnaosa elanikele normaalne ja turvaline liikumine. „Ma loodan väga, et need tagasilöögid meie lepingupartneril on vaid ajutised ning probleemid lahenevad kiirelt,“ ütles Mölder.

Linnaosa teed on valdavalt 2. seisunditaseme teed, mis tähendab, et lumesaju või tuisu algusest on lepingupartneril aega 12 tundi, et viia teede olukord vastavusse nõuetega. 

Uudise rubriigid: