27.11.2019

Linnaosavalitsused jagavad korteriühistutele libeduse tõrjeks tasuta graniitkillustikku

Kõik Tallinna linnaosad jagavad kinnistuomanikele ja korteriühistutele tasuta graniitsõelmeid talviseks maja- ja tänavaesiste kõnniteede hooldamiseks ja libeduse tõrjeks, täpsemat infot jagavad linnaosade valitsused.

Abilinnapea Kalle Klandorf rõhutas, et igal kinnistu ja ehitise omanikul on kohustus teostada libeduse tõrjet, et tagada jäistel ja lumistel kõnniteedel ohutu ning turvaline liiklemine. „Kõnniteede puhastamise eest vastutab teega külgneva kinnistu omanik ja libeduse tõrjet tuleb teostada mitte ainult hommikuti, vaid vastavalt vajadusele ka päeva jooksul,“ sõnas Klandorf. „Ilmaprognoosi arvestades peavad täna ja lähipäevil olema valvsad kõik liiklejad – nii sõidukijuhid kui ka jalakäijad ning arvestama just kiiresti muutuvate teeoludega. Jalakäijatel tuleb arvestada võimaliku libedusega ning olla eriti tähelepanelikud treppidel ja sõiduteede ületamisel.“

Eile päeval tegid Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti ning linnaosavalitsuste lepingupartnerid linnas ennetavat libedusetõrjet, mis jätkus öösel. Linna hooldatavatel kergliiklusteedel on teostatud libedusetõrjet graniitsõelmetega ning linnaosade kõrvaltänavatel on tehtud libedusetõrjet ohtlikes kohtades, kuid paiguti võib veel esineda libedust. Enim libedust esineb kinnistuomanike hoolduses olevatel kõnniteedel, mis on valdavalt veel ohtlikult libedad. Ka Tallinna Munitsipaalpolitsei amet korraldab jooksvalt järelevalvet, tuletades kinnistuomanikele meelde libedusetõrje tegemise kohustustust. 

Tallinna Kiirabi andmetel on kella 9 seisuga reageeritud seitsmele libedusest tingitud juhtumile. Prognoosi kohaselt läheb temperatuur kergesse plussi ja sajab vähest lörtsi, mis läheb üle vihmaks. Külmunud teekatete olukorras tähendab see kindlasti libeduseohu jätkumist, homme lubatakse kuni +6 soojakraadi.

Tallinna linnaosad jagavad igale kinnistuomanikule ja korteriühistule vähemalt 25 kg graniitsõelmeid, täpselt jagavad infot linnaosade valitsused. Vastavalt Tallinna linna heakorra eeskirjale on kinnistu ja ehitise omanik kohustatud teostama heakorratöid kinnistuga või ehitisega külgneval puhastusalal (puhastusala on kõnnitee, mis asub teega külgneva kinnistu ja sõidutee vahel). Libeduse tõrjeks tuleb kasutada puistematerjali, mille tera läbimõõt on 2-6 mm. Keelatud on kasutada tuhka või kloriide.

 

Uudise rubriigid: