23.04.2019

Linnapea Mihhail Kõlvarti esimene väliskülaline on Helsingi linnapea

Täna ja homme viibib Tallinnas visiidil Helsingi linnapea Jan Vapaavuori, kes on Tallinna linnapea Mihhail Kõlvarti esimene väliskülaline.

Tallinna linnapea Mihhail Kõlvarti sõnul on see kohtumine talle linnapeana esimeseks kokkusaamiseks meile lähima sõpruslinna linnapeaga, mis annab sellele kohtumisele erilise tähenduse.

Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart ja Helsingi linnapea Jan Vapaavuori kohtuvad 23. aprillil mitteametliku õhtusöögi raames, kus arutatakse linnadevahelise koostöö hetkeseisu ja tulevikku.

24. aprillil kell 10.40 Tallinna Linnavalitsuse istungite saalis toimuva ametliku kohtumise raames keskendutakse 29. mail 2018 Helsinkis alla kirjutatud kahe linna koostöömemorandumile. Räägitakse ka memorandumiga kaasnenud tegevuskava 2018 – 2021 senisest täitmisest. Eelkõige on rõhk asetatud projektidele, mis on suunatud inimeste ja kaupade piiriülese liikuvuse parandamisele Tallinna ja Helsingi vahel.  

Kohtumise lõpus, orienteeruvalt kell 11.15 – 11.30 toimub kohtumisejärgne pressibriifing, kus linnapead vastavad ajakirjanike küsimustele. Kohtumine ja briifing toimuvad inglise keeles.