21.03.2019

Linnapea Taavi Aas osaleb Euroopa linnapeade tippkohtumisel

Tallinna linnapea Taavi Aas osaleb 20.-21. märtsil Brüsselis toimuval II Euroopa linnapeade tippkohtumisel.

Brüsselis kogunevad täna 60 Euroopa linna linnapead, et arutada linnade osatähtsust Euroopa tuleviku kujundamisel ja teha ettepanekuid kohalike omavalitsuste, riikide ja Euroopa Liidu ametiasutuste strateegilise koostöö parandamiseks.

“Olukorras, kus inimeste usaldamatus Euroopa poliitiliste institutsioonide vastu süveneb, on linnad ühendavaks lüliks oma kodanike ja Euroopa Liidu vahel. Mitmed valdkonnad, nagu kliimaprobleemide lahendamine, majanduskasvu toetamine ja üldise turvalisuse tagamine Euroopas eeldavad koostööd nii linnade kui riikidega, et saavutada paremaid tulemusi. Samas peame me seisma suureneva bürokraatia ja ebarealistlike nõuete vastu, mis ei arvesta ei linnade eripärasid, tegelikke vajadusi ega võimalusi,” ütles Taavi Aas.

Eile osales Tallinna linnapea Euroopa suurlinnade võrgustiku juhatuse korralisel koosolekul.

EUROCITIES loodi 1986. aastal eesmärgiga tugevdada kohalike omavalitsuste rolli Euroopa arengus ja mõjutada Euroopa Liidu seadusloomet, et paremini kaitsta linnade huve. Organisatsioon ühendab täna 142 Euroopa suuremat linna, Tallinn on olnud EUROCITIES täisliige 20 aastat ning valiti 2017.aasta sügisel selle organisatsiooni 12-liikmelisse juhatusse, kus esindab ka teiste lähiregiooni linnade, sh Helsinki, Riia ja Vilniuse huve.