25.08.2021

Linnavalitsuse hoones ja kümnes koolis saab eelregistreerimata vaktsineerida

Lisaks riigi ja eraettevõtete poolt pakutavale on ka Tallinna linn loonud võimalused eelregistreerimata vaktsineerimiseks, et kõik soovijad saaksid kaitsesüstida veel enne aktiivse viirushooaja algust. Eeloleval nädalavahetusel saab vaktsineerida kümnes koolis ning augusti lõpuni on avatud vaktsineerimispunkt linnavalitsuse hoones.

Abilinnapea Betina Beškina märkis, et kuigi ka vaktsineerimine ei anna täielikku garantiid haigestumise vastu, näitab statistika selgelt, et see vähendab oluliselt nakatumise riski ja aitab vältida tüsistusi. „Viimase ööpäeva jooksul tuvastati 437 nakatunut, nende hulgast 78 protsenti ei ole vaktsineeritud, haiglaravi vajavatest inimestest üle 80 protsendi on samuti vaktsineerimata. Tähele tuleb panna ka seda, et enim positiivseid testitulemusi laekus Harjumaalt,“ selgitas Beškina olukorra tõsidust. „Praeguseks on 58 protsenti tallinlastest vähemalt ühe doosiga vaktsineeritud. Lisaks olemasolevate võimalustele on linn loonud vaktsineerimispunktid, kuhu võib tulla registreerimata ja teretulnud on kõik alates 12. eluaastast, oma elukohast sõltumata.“

Reedest pühapäevani, 27.-29. augustil kella 10-20 saab vaktsineerida kümnes koolis, kaetud on kõik linnaosad.

Vaktsineerimispunktid on avatud Tallinna 21. Koolis (Raua 6), Tallinna Kristiine Gümnaasiumis (Nõmme tee 32), Pirita Majandusgümnaasiumis (Metsavahi tee 19), Tallinna Õismäe Vene Lütseumis (Õismäe tee 28), Tallinna Nõmme Põhikoolis (Raudtee 68) ja Ehte Humanitaargümnaasiumis (Ehte 9), Lasnamäe Gümnaasiumis (Pae 59), Tallinna Kuristiku Gümnaasiumis (K. Kärberi 9), Tallinna 53. Keskkoolis (J. Sütiste tee 42) ja Tallinna Tehnikagümnaasiumis (Sõpruse pst 187). Õpilased võivad vaktsineerida mistahes koolis, kus võimalik, see ei pea olema kodukool. Koolidesse võivad minna vaktsineerima ka kõik teised soovijad.

Tervishoiuteenust pakuvad koolides Ida-Tallinna Keskhaigla, Lääne-Tallinna Keskhaigla, Tallinna Kiirabi ning SA Tallinna Koolitervishoid. Õpilaste vaktsineerimiseks kasutatakse vaktsiini Pfizer/BioNTech Comirnaty, mida on selle vanuserühma vaktsineerimiseks soovitanud riiklik ekspertkomisjon. Teise doosiga saab vaktsineerida kuue nädala pärast.

Vaktsineerimine on vabatahtlik, millest on teavitatud nii koole kui ka õpilasi ja lapsevanemaid. Õpilane saab vaktsineerima minna koos vanemaga või vanema antud kirjaliku nõusolekuga. Nõusoleku vormi leiab vajadusel Tallinna kodulehelt.

Iga vaktsineeritu saab loosiauhinna, mille seas on kruiisid, spaakülastused, kinkepiletid ja kinkekaardid. Peaauhinnaks on 30 iPadi, millest praeguseks on välja loositud üks. Auhinnaloosi on toetanud ettevõtted: Tallink, Tallink Hotels, Super Skypark, Rahvusooper Estonia, Vene Teater, Forum Cinemas, Eesti Rahva Muuseum, Rademar, Circle K, Burger King, Maxima, Premia, Kalev, Telia ja Südameapteek.

Tallinna linnavalitsuse hoones (Vabaduse väljak 7) on vaktsineerimispunkt avatud tööpäevadel kella 10-20 kuni 31. augustini. Sissepääs on linnavalitsuse teenindussaali uksest.

Vaktsineerimiseks kasutatakse vaktsiini Spikevax (COVID-19 Vaccine Moderna), tervishoiuteenust pakub Confido meditsiinikeskus. Augusti lõpuni Moderna Spikevaxiga vaktsineerijad jõuavad enne aktiivse viirushooaja algust saada ka teise vaktsiinidoosi. Spikevax ehk COVID-19 Vaccine Moderna kahe vaktsiinidoosi vahe on neli nädalat.