29.04.2022

Lõbus liiklusohutuskampaania kutsub kaasliiklejatega arvestama

Kuna suvehooaeg on algamas ka liikluses, käivitas Kesklinna Valitsus tõukeratturitele suunatud lõbusa liiklusohutuskampaania.

„Meie Kesklinna valitsuses oleme veendunud, et tõuksid on tulnud, et jääda, ent sellest hoolimata mahume me jätkuvalt kõik siia linnaruumi kenasti ära - oluline on vaid teineteisega arvestada,“ ütles Kesklinna vanem Monika Haukanõmm.

Seekordne kampaania ei ole suunatud liiklusohutuse algtõdedele nagu kiivrikandmine või sõiduki seisukord, vaid keskendub hoopis teiste liiklejatega arvestamisele.

„Me näeme, kui osavad on noored tõuksidega. See kampaania aga tuletab meelde, et hea sõiduoskus ei piirdu vaid suutlikkusega omaenda sõidukit kontrolli all hoida - samavõrd oluline on arvestada ka ülejäänud liikluspildi ja teiste liiklejatega. Seetõttu lavastasime karikatuurses võtmes mõned tüüpsituatsioonid, millega eelmistel hooaegadel oleme rinda pistnud, ja loodame, et see juhib ka tõukeratturite tähelepanu sellele, miks mõned levinud sõiduvõtted ohtlikud on,“ lisas Haukanõmm.

Kampaania raames valmis viis plakatit, mis lähevad täna üles nii Kesklinna infotahvlitele kui ka sotsiaalmeediasse. Selle kampaania muudab eriliseks asjaolu, et kogu loominguline töö ideest visuaalideni sai valmis Kesklinna valitsuse oma jõududega.

Liiklusviisakusest, parkimisest ning teistest olulistest teemadest rääkivaid plakateid saab näha linnaruumis kevadel ning pisteliselt ka kogu suve vältel.

Uudise rubriigid: