26.04.2021

Lõbusa hüppamise nädal Kraavikrõllis

19.-23.aprillini toimus lasteaias Kraavikrõll südamenädala raames „Lõbusa hüppamise nädal“. Südamenädala tähistamine on saanud lasteaias igakevadiseks traditsiooniks. Igal nädalapäeval oli erinev sisu.

Esmaspäeval said lapsed läbida hüppamise raja, kus tuli hüpata koos- ja harkisjalu, teha üleshüppeid, et kelluke helisema lüüa ja hüpata sellisel rajal, kus kellukesed heliseda ei tohtinud. Suuremad lapsed said proovida rada läbi hüpata ka nii, et jalgade külge olid pandud raskusvööd. Ka sõimerühmad olid vahvad hüppajad.

Teisipäeval jätkusid hüpped staadionil. Tegevus oli üles seatud ringmeetodil – hüpati hüppepallide ja hüppenööridega, läbiti keksukummidest üles pandud rada ja tehti kotisjooksu. Sõimelapsed hüppasid keksukummirajal ja mängisid „Muruniitja“ mängu. Üles oli seatud ka üks salajane punkt – seal sai teha sügavushüppeid.

Kolmapäeval uurisid lapsed kuidas inimesed erineval moel hüpata saavad ja millised loomad on loomariigis suuremad hüppajad. Staadionil mängis liikumisõpetaja Sirli lastega loomaaia mängu – lapsed said matkida erinevate loomade liikumist. Osalesid jälle kõik rühmad.

Neljapäeval toimus „Südamemäng“ – aiarühmade lapsed pidid vastama erinevatele küsimustele tervise teemal ja tõstma vastuseks kas naeratava või kurvastava südame. Maha peeti ka volditud konnade hüppevõistlus.

Reede oli võistluspäev – vanemate rühmade lapsed võtsid rühmasiseselt mõõtu kõrgus- ja hoota kaugushüppes ning hüpitsaga hüppamises ühe minuti jooksul. Kõik osalejad said tubli tulemuse kirja. Iga rühma parimad said diplomi ja kogu rühm autasuks kinkekoti, milles olid hüppemänge mängida võimaldavad vahendid. Ka nooremad rühmad, kes võistlemiseks veel sirguma peavad, said kingituse.  

Lisaks üritustele oli mõlema maja sissekäikude ette maha joonistatud erinevad hüpperajad, et ka vanemad koos lastega hüpata saaksid. Oli üks ütlemata vahva nädal. Lapsed ütlesid, et hüpata on lõbus, aga see on ka kõva trenn😊

Hüppa ka sina oma südame heaks!

Allikas: Tallinna Lasteaed Kraavikrõll

Uudise rubriigid: