30.04.2018

Lõkke tegemine aias

Et suits ei häiriks naabreid ja liiklust, oleme linnaosa elanike ettepanekul kokku leppinud ühise krundil lõkke tegemise aja. Soodsate ilmastikutingimuste korral võib oma krundil lõket teha 4.- 6. maini ja 11.-12. maini.

Oma krundil võib põletada oksi ja immutamata puitu selleks kohandatud mittepõleval alusel või kuivanud taimestikust puhastatud mineraalpinnasel, tuletöö üle järelevalvet tegeva isiku juuresolekul. Käeulatusse tuleb varuda esmased kustutusvahendid (nt tulekustuti, ämber veega, kustutusluuad).

Tule tegemise koht peab paiknema vähemalt 15 m kaugusel mistahes ehitisest või põlevmaterjali lahtisest hoiukohast ja vähemalt 30 m kaugusel metsast. Väljaspool ehitist tule tegemisel peaks tuule kiirus kuni 1,5 m/sek. Arvestama peab lõkkest lenduda võivate sädemetega.

Lõkke tegemisel tuleb veenduda, et tekkiv suits ei häiriks teisi inimesi ja liiklust. Pärast tule tegemist tuleb põlemisjäägid hoolikalt kustutada veega ülevalamise või mulla või liivaga katmise teel.

Keelatud on põletada jäätmeid (prügi).

Lisaks soovitame lugeda: http://www.envir.ee/et/koduaias-prugi-poletamine 

Kuhu aga viia ohtlikud jäätmed?

Pärnamäe jäätmejaam võtab vastu ohtlike jäätmeid, ehitusprügi ja mööblit. Suur osa jäätmetest võetakse vastu tasuta või vastavalt kehtestatud hinnakirjale, millega saab tutvuda veebilehel www.jaatmejaam.ee.

Pärnamäe jäätmejaam on avatud järgmistel aegadel:

  • Esmaspäevast neljapäevani 14-19
  • Reede suletud
  • Laupäev ja pühapäev 10-15

Lisainformatsioon: https://jaatmejaam.ee/parnamae-jaatmejaam/ 

https://jaatmejaam.ee/parnamae-jaatmejaam/

Uudise rubriigid: