23.10.2020

Looduses tarkusi kogumas

Koolieelikute rühmad: Naksitrallid, Krõllid ja Mürakarud käisid 12. oktoobril ning 22. oktoobril KIK-i projektidega Aegviidus "Metsarahva sügiseste toimetuste" ja "Soode salapäraga" tutvumas.

12. oktoobril sõitsid Aegviitu Naksitrallide ja Mürakarude rühm, et teada saada, milline on loomade elu sügisel metsas. Rühmad jagati kahte gruppi. Algul toimus loodusõpe Aegviidu Külastuskeskuses sees ja pärast mindi matkajuhiga metsa. Lapsed  õppisid kuidas valmistuvad metsaelanikud talveks, kes jääb magama ja kes mitte. Prooviti eri loomad ise ära tunda. Naksitrallid aitasid ka kaasa ühe linnu talvevarude korjamisele ja peitsid pasknäärile tammetõrusid. Ilm oli sel päeval väga mõnus päikseline ja lapsed nautisid täiel rinnal metsas olemist.

22. oktoobril läksid "Soode salapäraga" tutvuma Mürakarude ja Naksitrallide rühma lapsed. Hommik oli sel päeval vihmane, aga juba bussis alustati koos õpetajatega vihma "ära loitsimist" ja Aegviidus kohal olles jäigi vihm vaiksemaks. Lastele näidati soos kasvavaid taimi ning lapsed said ka ise mõned marjad suhu noppida. Räägiti erinevatest raba liikidest ja turba tekkimisest. Samuti räägiti sellest kuidas soos ohutult liikuda.  

 

 Pilte vaata siit: "Metsarahva sügisesed toimetused"

                             "Soode salapära"

 

 Liina Kala

õppejuht