22.09.2016

Loomaaed tähistab pühapäeval, 25. septembril ülemaailmset ninasarvikute päeva

Ninasarvikud pakuvad tegevusi kogu päevaks: orienteerumismängus saab omi teadmisi kontrollida, kuulata Aleksei Turovski loengut, vaadata Kigoma ja Kibibi söötmist või veeta aega looduskooli kinos Matsalu loodusfilmide festivali filme vaadates.

Päeva kava:

11           Film “Safariturism – raha eest tapmine” (52 min) keskkonnahariduskeskuses,

vajalik eraldi pilet   

12 -14    Ninasarviku-teemaline loodushariduslik orienteerumisrada loomaaias,

start avatud 12-13 ninasarvikute väliaediku juures (vihma korral elevandimajas)

 14          Ninasarvikute Kibibi ja Kigoma lõunasöök          

SA Lutreola poolt meenete müügist kogutud toetus ninasarvikute kaitsetegevuseks looduses antakse üle organisatsioonile Save the Rhino

14:30     Ninasarvikutest räägib zooloog Aleksei Turovski

Maailma viie ninasarvikuliigi olukord on kõikjal halb, mistõttu tähistatakse ülemaailmselt ninasarvikute päeva juba kuuendat korda, et näidata oma toetust nende suurimetajate kaitsetegevusele ja teavitada inimesi liikide hävimise põhjustest.

Tallinna loomaaias elavad kaks teravmokk-ninasarvikut - Kibibi ja Kigoma, kes on mõlemad Tallinnasse toodud Saksamaalt kaks aastat tagasi. Liiki tuntakse ka musta ninasarviku nime all. Aafrika looduses elab neid alla 5000 isendi, laimokk-ninasarvikuid (valge ninasarvik) on küll neli korda enam, kuid salaküttide jaht loomade sarvedele ohustab kõiki. Väärarusaamad sarvedest kui imerohust on visad kaduma, nii et 60000-eurose kilohinnaga sarvemüük on vahendajaile tulus äri. Kui veel 19. sajandi algul oli maailmas umbes miljon ninasarvikut, siis inimtegevuse tõttu nende populatsioonid aina kahanevad, Sumatra ja Jaava ninasarvikud  on väljasuremise piiril.

Ninasarvikute päeva safariturismi film on üks Matsalu Loodusfilmide Festivali 11 uuest võistlusfilmist,  mida näidatakse loomaaia keskkonnahariduskeskuse suures saalis Ehitajate tee 150 neljapäevast pühapäevani, 22.-25.09. Pärast ninasarvikute päeva tegemisi saab pühapäeval kell 16 vaadata veel kahte filmi – üks on Aafrikast ja teine mereloomadest. Pileti hinnaga 4 eurot saab osta enne seansi algust.

Täpne filmikava kodulehel  http://tallinnzoo.ee/matsalu-loodusfilmide-festival-22-25-september-2016-2/