15.12.2017

Loomaias laupäeval ahvide ja jääkaru pidu

Laupäeval, 16. detsembril tähistab Tallinna loomaaed ahvipäeva, et juhtida tähelepanu primaatide seltsi kuuluvate ahviliste ja poolahviliste olukorrale maailma looduses, kus troopiliste vihmametsade kadumisega hävivad ka ahvide elupaigad.

Ahvipäeval ootab loomaaed kõiki huvilisi loomade toitmist jälgima, mängulehti täitma ja ahvijuttudest osa saama. Ahvipäeval peab uues polaariumis koos poja Aroniga oma 15. sünnipäeva ka jääkaruema Friida.

Kes on väiksed ahvid, kes suured, kas neil on haardevõimeline saba või on nad hoopis sabatud? Nendele ja paljudele teistele küsimustele saad ahvipäeval vastuse. Ahvipäeval mõtleme kõikidele primaatidele, imetleme nende uudishimu ja nutikat tegutsemislusti teades, et looduses seisavad loomad silmitsi paljude ohtudega, sattudes ebaseaduslikku lemmikloomakaubandusse või kaotades kodu ja elu palmiõli istanduste rajamisega. Laupäeval ja pühapäeval saab soovi korral kassast ka ahvimängu, mille abil Vana ja Uue Maailma ahve eristama ja ära tundma õppida.

Tallinna loomaaia kollektsioonis on 11 liiki primaate, kellest talvisel ajal näeb šimpanseid, jaapani makaake ning paari küünisahvlaste sugukonna marmoseti- ja tamariiniliiki. Ülejäänute talvekodu on tagaruumides. Maailma pisimate ahvide, kääbusmarmosettide ekspositsioonis šimpansite kõrval võib ühe isaslooma turjakarvadesse kinnituvat tillukest pisipoega märgata.

Ahvipäeva ajakava:

11:00 kingitused jaapani makaakidele (õueaedik)
11:30 kingitused küünisahvidele - marmosetid ja tamariinid (väike troopikamaja)
          Ahvide käitumisharjumusi ja toitmist kommenteerib zooloog Aleksei Turovski
13:30 Jääkaru Friidast räägib polaariumis Aleksei Turovski

Kassad töötavad talvel nii põhja- kui lääneväravas kella 9-15 ja piletitel on talveaja hinnad. Siseekspositsioonid on avatud 10-16, laste loomaaed 10-17. Loomaaed suletakse kell 17.          

Lisainfo: Darja Zubareva, darja.zubareva@tallinnzoo.ee, tel 58835804