19.10.2016

Lõpetati Õismäe tee suure ringi taastusremondi tööd

Äsja lõpetati Haabersti linnaosas Õismäe tee kolmanda etapi (lõigus Õismäe tee 2 kuni Paldiski maanteeni) taastusremont. Korrastatava tänavalõigu pikkus on 1 400 meetrit.

Tööd läksid maksma ca 1,1 miljonit eurot eurot.  Õismäe suure ringi esimese ja teise etapi taastusremonditööd tehti aastail 2014 ja 2015. Seega on Õismäe tee suure ringi taastusremont nüüd edukalt lõppenud. Kokku läksid teetööd maksma ca 3,3 miljonit eurot.

Haabersti linnaosa vanem Marek Jürgenson ütles, et Õismäe tee taastusremonditöödega muudeti liiklust suurel ringil tunduvalt ohutumaks, seda eriti jalakäijaid silmas pidades. Uue ilme said bussipeatused ja paviljonid.  Jürgensoni sõnul on õismäelased kolme suve hõlmanud remonditöödesse rahulikult ja pigem positiivselt suhtunud. „Nüüd on Õismäe elanikud tulemusega igati rahul. Linnaosas aga jätkatakse kergliiklusteede ehitusega. Valmis on saamas kergliiklustee Akadeemia teelt Ehitajate teeni, ehitama hakatakse aga kergliiklusteed Õismäelt Veskimetsa kaudu Stroomi randa“, ütles Jürgenson. Haabersti linnaosas on tehtud märkimisväärseid arendusi, peagi algavad kauaoodatud tööd ka Haabersti ringil, sõnas Jürgenson.

Taastusremondi käigus uuendati Õismäe tee suurel ringil sõidu- ja kõnniteede asfaltbetoonkate, korrastati äärekivid, sademevee restkaevud ning uuendati liikluskorraldust. Jalakäijate  ülekäigukohtade äärekivid paigaldati  10-20 mm kõrgusele ning ülekäigukohtade ette rajati vaegnägijate informeerimiseks reljeefsed betoonplaadid. Ülekäiguradadele paigaldati LED-tehnoloogial põhinev erivalgustus. Haljasala ja sõidutee vahele rajati betoonplaatidest murukaitseriba ning teostati haljastuse hoolduslõikus.

Õismäe tee nn suure ringi kolmanda etapi (Õismäe tee 2 – Paldiski mnt) taastusremonditööde joonised ja tööde kirjelduse koostas G.E.O Grupp OÜ. Tööd teostas Viamer Grupp OÜ.