18.10.2017

Lõvi Leo Tallinna Läänemere Lasteaias

18. oktoobri hommikul sõitis Tallinna Läänemere Lasteaia hoovi politseiauto, millest väljus politseinik koos oma abilise Lõvi Leoga. Lasteaias algas liiklushommik.

Lõvi Leo Läänemere Lasteaias 18.10.2017.jpgLapsed jälgisid politseiauto saabumist muusikasaali aknast lehvitades autost väljuvatele külalistele ja seejärel rutati õueminekuks riietuma.

Liiklushommikul osalesid I vanem rühm (Ilves), II vanem rühm (Karu), I kooliks valmistuv rühm (Põder) ja II kooliks valmistuv rühm (Kits).

Lõvi Leo politseiga lasteaias 18.10.2017.jpgPolitseinik rääkis turvavöö kasutamisest autoga sõites ja Lõvi Leo näitas liigutustega, kuidas turvavööd peale panna, seejärel tegid lapsed Lõvi Leo eeskujul samuti neid liigutusi. Teemadeks olid veel helkuri olulisus enda nähtavaks tegemisel autojuhtidele, vöötraja ületamise reeglid ja mobiiltelefoni kasutamine liikluses, mille kohta oli ainult üks reegel – liikluses jäägu mobiiltelefon taskusse või kotti, sest selle näppimine hajutab tähelepanu, mis võib põhjustada õnnetuse. Keegi lastest arvas, et kui helistatakse, siis on vaja kõne vastu võtta, eks selline arvamus on kujunenud täiskasvanute väärast eeskujust. Politseinik selgitas, et seda ei pea tegema, võib ju hiljem tagasi helistada või siis tuleb auto seisma jätta, kui soovitakse kõnele vastata. Samuti ei tohi telefoniga rääkida ega telefonimänge mängida jalakäijate vöötrada ületades, sest seal on vaja olla tähelepanelik, jälgida foori tulesid ja autode liikumist, et olla ootamatusteks valmis. Lapsed said ka ise arutleda, küsimusi esitada ja küsimustele vastata. Vestluses selgus, miks vöötrada ületades ei tohi joosta – võib komistades kukkuda ja teel lamavat last autojuht ei pruugi näha, mille tulemuseks on otsasõit.

Politseiautot uudistamas 18.10.2017.jpgTeoreetilisele osale järgnes maiuspala – politseiauto uurimine nii väljast kui seest, ka vilkurid pandi tööle ning korraks huilgas isegi sireen.

Liiklushommiku lõpetas fotosessioon koos laste lemmiku Lõvi Leoga.Lõvi Leo lastega pildistamas 18.10.2017.jpg