22.02.2018

Luha Lasteaia laste kingitused Vabariigi Presidendile Eesti sajandijuubeli puhul

21. veebruar 2018 oli Luha Lasteaias eriline päev. Väikesed Patsupaid ja koolieelikutest Summajad käisid Kadriorus Vabariigi Presidendile üle andmas laste ja õpetajate meisterdatud juubelikingitust, mesilastaru.

Mõned vilditud mesilased olid pugenud tarusse, teised maandunud sissepääsuavale ning kolmandad toretsesid taru katusel. Kärje sisse sättisid lapsed paberirullid, kuhu nad olid kirjutanud oma soovid sünnipäevalapsele. Kingitus anti üle presidendi esindajale ja koos tehti ka ajaloolisi fotosid – Luha Lasteaia tragid lapsed Eesti sajandijuubeli nädalal Kadrioru lossi ees.

Luha LA kingitus presidendile Mesilastaru.jpg Luha LA kingitus presidendile soovide sein.jpg

Presidendile saadeti ka video lasteaia laste mõtetest teemal „Me armastame Eestit, sest siin on ...“. Video sai kokku armsatest ja põnevalt ootamatutest arvamustest, mida lapsed oma kodumaa kohta nii hommikustes juturingides kui vabal ajal on avaldanud. Paljud ilusad mõtted on alguse saanud laste kodudes Eestimaast vesteldes. Õpetajad aitasid lastel mõtted kirja panna ning lasteaiapere koostöös jäädvustati need Miksitajate rühma õpetaja Triinu Kustassoo abiga filmilindile.

„Lapsesuu“ siirad ütlemised näitavad, et Eestimaal on nii palju head, ilusat ja erilist, mida ei leidu kuskil mujal.

EV100: Luha Lasteaia videotervitus Eesti Vabariigi Presidendile

Uudise rubriigid: