03.06.2021

Luha lasteaia Särtsude rühma lapsed osalesid II Tallinna lasteaedade laulupeol “Meie lapse laulupai”!

1. juunil toimus II Tallinna lasteaedade laulupidu “Meie lapse laulupai”. Seoses kehtivate piirangutega toimus laulupidu veebis. Laulupeo meeleolu loomiseks korraldasime sissejuhatuseks laulupeo rongkäigu lasteaia hoovis. Marsimuusika saatel mürtsusid laste käes trummid ja kõlasid hurraaaa.... hüüded nagu päris laulupeo rongkäiguski. Seejärel suundusid lapsed saali, kus suurel ekraanil oli võimalik nautida, kuidas Piip ja Tuut laste laulupidu juhtides etendasid laulude sissejuhatuseks lõbusaid ja vaimukaid vaheklippe.

Lapsed laulsid suure kaasaelamisega dirigent R. Talmari juhatamisel aasta jooksul õpitud laulupeo laule. Tuttavate laulude äratundmisrõõm pani laste silmad särama ja hääled
kõlama, sest lastele meeldib üle kõige laulda just neid laule, mida nad oskavad! Laste meeleolu laulupeol oli ülev ja lõbus. Subtiitritest võisime lugeda Tallinna Luha Lasteaia muusikaõpetaja Merikese nime, kelle roll oli muusikatoimkonna juhina laste laulupidu korraldada. Laulurõõmu jätkus ka peale laulupidu, kui väiksesed SÄRTSUD rühmas veel edasi laulsid. Nädala jooksul saavad veebilaulupidu nautida ka teiste rühmade lapsed! Laulupeol on võimalik osaleda kuni 10.juunini klõpsates SIIA lingile.