14.01.2021

Lumi on vahva ja suusahüpped on super!

Sellel talvel lumest puudust ei ole ja eriti vahva on, et lasteaias saab tutvust teha nii suusahüpete, kui ka murdmaasuusatamisega.14. jaanuaril käisid Kullatera lasteaia lapsed suusahüpetega tutvust tegemas Eesti esimesel teisaldataval hüppemäel Marumägi.

Saabunud talv pakub hooajalisteks õuetegevusteks mitmesuguseid võimalusi. Lasteaias saab igapäevaselt kelgutada ja liikumisõpetaja juhendamisel suusatamist õppida. Koostöös lapsevanematega veetsid Kullaterad põneva hommikupooliku Nõmme lumiste mändide all. 

Ürituse korraldusliku poole võtsid enda kanda tegusad ja aktiivsed lapsevanemad Tõnu Seil ja Gerlin Naisson ning hommikul viiski buss lapsed põnevale ja uudsele sportlikule talveüritusele mobiilsel hüppemäel Marumägi, mis oli täna üles seatud Nõmmel. Hüppemägi on sobilik ohutu lendamise harjutamiseks kõikidele - lasteaedadest kuni äriettevõteteni välja.  Mäe kõrguseks on 2,4 meetrit ja raja pikkuseks 7 meetrit. Nii tuleb hüppe maksimumpikkuseks kokku 3 meetrit. Õige varustuse olemasolu tagab ka algajatele turvalise hüppeelamuse. 

Suusavarustusega abistas lapsi Eesti Suusaliidu Suusabuss. Vabatahtlikkuse alusel jaotati laste rühm kaheks, üks rühm sai minna õppima hüppetehnikat ning proovida suusahüppeid erinevatelt kõrgustelt. Teine grupp läks koos instruktoriga murdmaasuusatamist proovima. Lapsed said hiljem kohti vahetada ja erinevaid suuski jalga proovida. 

Suusahüppeid õpetasid lastele meie endine kahevõistleja Risto Raudberg ning Nõmme Suusaklubi kahevõistluse ja suusahüpete treener Juhan Lind. Tublisid väikseid sportlasi ootas lõpetuseks soe tee, soojad pirukad ning uhke diplom suusaliidult.

Hea tuju ja vahvad elamused olid garanteeritud! Julgeme soovitada kõikidele! 

Allikas: Tallinna Kullatera Lasteaed

 

Uudise rubriigid: