09.11.2019

Lustlik mardipäev Tallinna Kihnu Lasteaias

Sombusel 8 novembril, tähistas Tallinna Kihnu Lasteaed taas traditsioonilist Mardipäeva. Kivikildude rühma lapsed ja õpetajad kostümeerisid ennast lõbusateks, tahmaste vuntsidega mardisantideks.

Vanal ajal tähistati mardipäevaga talve algust ja sügistööde lõppu. Selleks ajaks pidid linad olema materdatud, vili tuulutatud ja loomad laudas. Algasid tubased tööd ja toimetused.  
Kivikildude rühma mardisandid tervitasid oma külaskäiguga Pilvekildude, Värvikildude, Lainelaidude, Tormilaidude, Merelaidude, Liivalaidude ja Vikerkaarelaidude rühma lapsi, soovides neile mardisandilikult karjaõnne, viljaõnne ning tervist ja rõõmsat meelt! Läbi laulu ja tantsu  jutustati teistele lastele, kuidas talurahvas vanasti vilja külvas ja seda korjas. Mängulisel viisil selgitati mil moel viljast leiba tehti ning kuidas see leib maitses. Lõpetuseks näidati ette, kuidas vanarahvas pärast pikka tööpäeva tantsu lõi. Külalislahked „rühmapered“ tantsisid ja lustisid koos mardisantidega ning poetasid nende moonakoti sisse maiustusi, et viimased oma pikal teekonnal ikka jõu ja ärksuse juures püsiksid. Pisikesed mardisandid olid omal esimesel ühisüritusel ehtsate martide väärilised ja väga tublid ning vaprad.

Kivikildude rühm tänab kõiki aiarühmi külalislahkuse ja kaasalöömise eest! Jätkugu meile selle lõbusa traditsiooni tähistamist ka edaspidiseks!

Kivikildude rühma õpetaja Inna Järvsoo