12.02.2020

MELT Innovatsioonifoorumi peateemad on selgunud!

Juba viiendat aastat koondab aprillis toimuv MELT Tallinna Kultuurikatlasse üheks päevaks kokku erinevate äri- ja eluvaldkondade parimad praktikud, värsked tulevikuideed ja -tehnoloogiad, võimaldades avastada, õppida ning näha enda ümber erinevaid võimalusi innovatsiooniks.

Tänavuse innovatsioonifoorumi keskmeks on muutused. Paljud mõtlevad maailma muutmisele, kuid vähe on neid, kes oleksid ise nõus muutuma. Selleks et midagi korda saata, tuleb alustada iseendast. 

Millised on praegused suundumused ja trendid, mis tagavad õnnestumise ja eristavad sind teistest? Kas edu toob üksi tegutsemine või koostöö? Mida ootab ettevõtetelt tarbija ja kogu ühiskond laiemalt? Milliseid väljakutseid esitab iga aastaga muutuv maailm nii suurtele kui ka väikestele ettevõtetele, nii tootjatele kui ka teenusepakkujatele?

Nendel ja teistelgi teemadel MELT innovatsioonifoorum oma kuues teemablokis peatubki. 

Teemablokk “Kas maailma päästmiseks on vaja olla suur?” seab kahtluse alla meie tegevuse tegeliku mõju. Me võime küll ise väikeseid samme tehas püüda paremat homset, kuid kas sellel on päriselt ka mingi mõju? Kas selleks, et midagi suurt teha, peab eeskätt olema endal jõudu ja mastaapsust või piisabki ka pelgalt igaühe harjumuste muutusest?  Lavale astuvad kolm erinevas suuruses ettevõtet, kes räägivad enda kogemustest ja tegevustest jätkusuutliku maailma nimel ning kuidas see neil õnnestunud on. 

Teemablokk „Kes võidab vähem tarbimisest?” võtab vaatluse alla need ärimudelid, mis võidavad  asjade tarbimise vähenemisest. Üha enam võideldakse maailmas ületarbimise vastu. Kuid millise väljakutse esitab see üleüldisele ärikeskkonnale – kas ja kui, siis kes sellest üldse võidab? 

Loomeinkubaator toob huvilisteni teemabloki “Uuendamise võlud ja valud”, kus peatutakse ettevõtete disainijuhtimisel. Uuritakse, kuidas on pelgalt disain aidanud brändidele uue elu sisse puhuda ning milliseid väljakutseid esitavad ettevõtetele üha disainitundlikumad ja teadlikumad tarbijad. 

Teemablokk “Vanad ärid uues kuues” keskendub juba teada-tuntud toodetele ja teenustele, mis on saanud uue lähenemisnurga. Kas olemasolevat teenust või toodet saab ümber mõtestada? Oma loo räägivad kolm ettevõtet, kes on just selle vana ja hea pööranud millekski uueks ja huvitavaks. 

“Kas elamuste võidukäik on juba käes?” teemablokis astuvad üles kolm suurt tegijat elamusteenuse valdkonnast, kes räägivad valdkonna võludest ja valudest. Kas ja kui suure osakaalu erinevad elamused täna inimeste rahakotis moodustavad? 

Inglisekeelses teemablokis “Innovaatiliste mõtete rahastus” puudutatakse innovaatiliste ideede rahastusküsimusi. Räägime investorite kaasamisest, äriideede müümisest ning otstarbekatest investeeringutest. 

MELT innovatsioonifoorum toimub 7. aprillil Tallinna Kultuurikatlas.

MELT innovatsioonifoorum on Tallinna Ettevõtlusameti ja Tallinna Loomeinkubaatori korraldatud igakevadine tulevikku vaatav inspiratsioonikohtumine.

Loe lähemalt ja osta pilet www.melt.ee ning vaata lisa Facebookist MELT innovatsioonifoorum 2020

Uudise rubriigid: