24.05.2017

MÕK- vaprad rändrid Oandul

23.05.2017 läksid Naksid ja Miksitajad kõige pikemale matkale. Koos rännati lausa Lääne-Virumaale Oandu looduskeskusesse ja matkati kaunil mererannal.

Miksitajad ja Naksid sõitsid RMK Ouand looduskeskusesse ning tutvusid seal Jänku Jussiga, kes hoolis väga Läänemerest. Juss selgitas lastele, kuidas tekib reostus ja mida saab teha selleks, et Läänemeri ikka puhtaks jääks. Seejärel kordasid, et millised põnevad kalad ja muud olevused Läänemeres elavad. Lisaks oli uueks teadmiseks, et vetikaliike on mitu. Mõnele lapsele jäi isegi meelde selline nimetus nagu põisadru. Rändurid said hoo sisse ning läksid edasi teele. Teekond viis Altja ranna äärde, kus uuriti seal viibivaid linde (luik, kajakas, kured), sealhulgas said lapsed linde vaadelda ja nende häälitsusi kuulata oma silmade ja kõrvadega.

Matkal olid kaasas ka Kiusamisest vabaks metoodika karud, kes seiklesid koos lastega nii keskuses kui ka rannaääres. Miksitajate Maria ja Nakside Peeter on saanud headeks sõpradeks. Peale pikka retke oli aeg keha kinnitada ning üheskoos korraldati vahva piknik. Kui kord kõhud täidetud said ja pea tarkust täis, siis asusid Miksitajad ja Naksid uuesti teele. Seekord juba kodupoole. :)

Mõned mõtted matkast:

"Mulle jäid tänasest meelde teod. Taevas nägime kajakaid ja luiki. Istusime kivide peal. Pärast sõime viinerit ja salatit."

"Mulle meeldis Jänku Jussi multikat vaadata, mis rääkis sellest, et prahti ei tohi vette visata."

"Mulle meeldisid merekarbid. Ma tahaksin merekarpidest maja teha. Mulle meeldis see multifilm Jänku Jussi kohta.