16.03.2018

MÕK: Unistuse ja Liivamäe lasteaiad lõimuvad kahe kultuuri ja keelega

Tallinna Unistuse Lasteaed ja Tallinna Liivamäe Lasteaed tegutsevad üheskoos selle nimel, et eri emakeelega lasteaiaõpetajad lõimuksid kahe kultuuri ja keelega. Jaanuaris ja veebruaris 2018 viidi selleks läbi mitu üritust.

Jaanuaris kogunesid lasteaedade juhid Unistuse lasteaias ümarlauda ja panid kokku kava, kuidas lõimida nii personali kui ka lapsi.

Jaanuari viimasel nädalal tulid Unistuse lasteaia õpetajad Liivamäe lasteaeda, et laste ja õpetajatega eesti keeles suhelda ning kogemusi jagada. Unistuse lasteaia õpetajad said proovida ka kangastelgedel kudumist, mis neile väga meeldis. Järgmisel nädalal läksid Liivamäe lasteaia õpetajad samadel eesmärkidel Unistuse lasteaeda.

12. veebruaril oli Liivamäe koolieelikute rühm kutsutud Maslenitsa peole Unistuse lasteaeda. Pidu toimus õues, kus näidati etendust ja pärast said kõik lapsed pannkooke süüa. 13. veebruaril olid Unistuse lasteaia lapsed kutsutud Liivamäele, vastlapeole. Neid tervitas lumememm. Ühiselt lasti liugu, tantsiti ja joodi sooja jooki.

Edaspidi on plaanis veel mitmeid ühisüritusi ning jätkub personali keeleõppe ja parima kogemuse jagamine. 

Uudise rubriigid: